Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Variabilní nosičovka od Sport Arsenal

Zadní nosičovou brašnu lze pořídit buď v jednoduchém provedení pouze na horní plochu nosiče, nebo objemné verzi doplněné ještě dvojicí bočních brašen, a to buď samostatně či jako trojbrašnu. Pro ty, kdo někdy potřebují jen menší horní verzi, a jindy téměř objem trojbrašny, je tu novinka. Variabilní brašna Sport Arsenal art.560, která spojuje výhody obou zmíněných kategorií.

Základní provedení totiž na pohled připomíná horní brašnu s hlavním úložným prostorem uprostřed a dvojicí bočních kapes na drobnosti. Nechybí reflexní pruhy po obvodu, nahoře stahovací gumicuk na větrovku a na bočních kapsách ještě síťovina zvenčí, třeba pro menší mapu. Na zadní straně je zdrhovací kapsa na bidon. Celý komplet se k nosiči upevňuje dvěma pásky suchého zipu napříč a dvěma podél. Pokud se chce majitel od kola vzdálit, může brašnu vzít s sebou, což mu usnadní poutko na zadní straně.

V této variantě brašna nabídne objem kolem deseti litrů a plně postačí na jednodenní výlet, kde pojme náhradní oblečení, svačinu a další drobnosti, vše navíc v případě deště chráněné nepromokavým návlekem ve žluté barvě, jenž je součástí balení.

Když ale dojde na potřebu přepravit větší objem zavazadel, přichází ke slovu zmíněná variabilita a rázem lze mít trojbrašnu s objemem až dvacet litrů. Stačí rozepnout zip po obvodu bočních kapes, ty vyklopit směrem dolů a pružným popruhem s plastovou přezkou je zajistit k bočnicím nosiče. Každá kapsa má jeden jezdec zipu a snadný přístup dovnitř, navíc i v tomto provedení reflexi na vnější straně. Další navýšení objemu přichází zvětšením hlavního horního prostoru, kde další zip po obvodu dovolí nárůst objemu směrem nahoru.

Nezískáme tím sice tak plnohodnotnou trojbrašnu, jako v případě standardních cestovatelských trojbrašen, ale vysoce funkční univerzál. Boční kapsy totiž nejsou tak rozměrné v předozadním směru, takže při šlapání nehrozí nějaký kontakt se zadní stranou stehen nebo patami, což by u klasiky na menším rámu mohlo hrozit. Zajištění k bočnicím nosiče je dostatečně jisté, ale samozřejmě nejde o kousek pro extrémní cykloturistiku, prostě stále univerzál s vysokou mírou funkčnosti, do kterého se najednou vejde pořádný náklad. Vodovzdornost materiálů PVC a PAD počítá s využitím zmíněné pláštěnky v silnějším dešti, což je vzhledem k přítomnosti standardních zipů bez překrytí těch bočních nutnost. Za 949 korun jde ale o vynikající brašnu, s níž lze objet ve zmenšeném stavu celodenní výlet a na konci nabrat třeba nákup, který se vejde do bočních kapes. Když prostě nevíte, kolik toho vlastně nakonec povezete, je tohle řešení s hmotností jen 579 gramů ideální volba.

(už)

 

datum: 07.12.18 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign