deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

VAPE, nejen pro cykloturisty

Značka VAPE bude dobře známa především těm cyklistům, kteří při svých putováních potřebují co nejvíce úložného prostoru. Široký sortiment brašen, ať už rámových, nosičových, řídítkových či podsedlových, sází primárně na odolnost v kombinaci s příznivou cenovkou. Tradiční český výrobce se od počátku orientuje hlavně na požadavky českého zákazníka a když už zmiňujeme slovo tradice, tak ve své branži byla společnost VAPESPORT jedním z pionýrů, její historie se datuje již do roku 1992. Čtvrt století je dlouhá doba, za níž se nejen zněkolikanásobila samotná šířka sortimentu, ale současně se záběr ostravského výrobce rozrostl například o speciální golfové vybavení, zahrnující třeba i špičkové rukavice Hirzl, což je ostatně cyklistům jistě značka nikoli neznámá. V posledních letech se kolekce VAPE rozšířila také o modely čistě pro elektrokola, a to včetně praktických neoprenových obalů baterií, zvyšujících jejich výdrž v zimních měsících. Dlouhodobý test takového obalu, kompatibilního s baterií Bosch, jste ostatně mohli nedávno najít i v Cykloservisu. VAPESPORT však nabízí speciální neoprenový „obleček“ i pro baterie Shimano, Bafang nebo Apache, a to za vyloženě příznivé ceny.

My jsme vyrazili přímo do ostravského sídla značky VAPE, abychom vyzpovídali jejího zakladatele, Ing. Petra Vlacha, a to nejen na téma novinek.

 

Představte nám aktuální cyklistickou kolekci.

Naše modely pro sezónu 2018 se vyznačují širokou škálou barev u nejprodávanějších modelů, takže je lze ideálně sladit s designem kola. Letos také přidáváme nové typy materiálu. Pro cyklisty tak máme připraveno kolem šedesáti modelů různých brašen, a to jak na kola či elektrokola, tak třeba i koloběžky.

 

Změnily se za poslední roky požadavky zákazníků, například na nepromokavost brašen?

Naše výrobky jsou již od prvopočátku ušity z nepromokavých materiálů, nicméně přes švy může voda protéct. Proto máme pro většinu modelů brašen reflexní pláštěnku, která je jejich standardní součástí. Pro rok 2019 pak tvoříme zcela novou modelovou řadu, u níž již bude zaručena absolutní nepromokavost.

 

Nedávno jsme otestovali potah baterie Bosch. Připravujete varianty s různě silným zateplením, nebo je použitý neopren volen jako „optimální univerzál“?

K bateriím obecně jsem se dostal díky golfu. Právě u golfových vozíků jsem řešil výdrž baterie a u elektrokol je hodně podobná, ne-li totožná situace. Pokud bychom chtěli dostat z baterie co největší výdrž, musela by být v konstantní teplotě v rozmezí osmnácti až dvaadvaceti stupňů, což v našich podmínkách bohužel nelze. Dlouhodobým testováním jsme dospěli k použité tloušťce neoprenu, která se jeví jako optimum. Při použití silnějšího neoprenu bychom dosáhli maximálně o dvě procenta vyšší výdrže, ale cena potahu bude o sto procent vyšší.

 

Nabízí se spolupráce s konkrétními výrobci elektrokol.

Přesně tak, v současnosti již spolupracujeme s dvěma výrobci elektrokol.

 

Co vše bylo nutné při vývoji potahů baterií zohlednit, vedle základního tvaru?

Při vývoji obalů na baterii jsme se logicky snažili ji co nejvíce „zabalit“, samozřejmě v rámci možností. Zohlednit je vždy třeba především systém uchycení baterie na rámu. Maximální funkčnost je nutné brát v potaz také při samotné instalaci neoprenového potahu na baterii - tedy lehce nasadit i sundat. 

 

Kromě cyklistiky a elektro-cyklistiky se již dlouhé roky věnujete golfovému vybavení, jak jsou tyto dva sporty provázány z hlediska požadavků zákazníků?

Elektrokola dostanou do sedla zákazníky různých kategorií, stejně tak jako golf. Pořádají se i soutěže v „Golf and Bike“, avšak zatím bez elektropohonů. Pokud to vztáhnu ke svým zkušenostem, tak se starám o zákazníky, kterým stavím hole na míru - to je něco obdobného jako kola na míru. Dostávám se do styku s bývalými vrcholovými sportovci, kteří si pořizují elektrokola, protože již nemohou dělat sport jak za mlada. Což je i můj případ (smích…).

 

 

Děkujeme za rozhovor.

(red)

datum: 27.08.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign