Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Užitečný pomocník - wapka na kolo

Přenosná autowapka

Kdo neradi myjete automobil, vůbec nezoufejte, netestovali jsme žádný přístroj na tlakové mytí aut. Jen se nám dostala do ruky přenosná myčka Airace Waterman, která je ideální pro všechny, které trápí problém, kde po závodech umýt kolo, aby při převozu nezašpinilo vnitřek auta.

Mytí kol po závodech je často problémem dlouhých front či příliš výkonných tlakových myček (wapek), které díky vysokému tlaku vody mohou poškodit těsnění nábojů, a voda se dostane všude. Ideálním řešením je tedy kbelík s vodou a kartáč anebo hadice s vodou někde u domu.

Druhé řešení s domácí hadicí má svoji přenosnou alternativu v myčce Airace. Ta pracuje na stejném principu jako wapka, ovšem s daleko menší intenzitou. Díky tomu nepotřebuje tolik proudu a k napájení jí stačí jakýkoli automobil vybavený zapalovačem. Myčka totiž k pohonu potřebuje stejnosměrný proud 12 V. Do zapalovače se jednoduše nastrčí konektor na šňůře dlouhé 5 m, takže lze umývat dostatečně daleko od auta.

wap1

Základem myčky je plastové tělo sloužící jako kryt motoru i kanystr zároveň. Objem 19 litrů je dostatečný i pro umytí pěti kol a uzávěr s dostatečně velkým průměrem umožní vodu dovnitř bezpečně nalít i kbelíkem, takže není potřeba hadice. Kanystr má i plastovou rukojeť pro jednoduché přenášení. Součástí je i sada tří síťových kapes pro různé mycí pomůcky a uložení hadice a kabelu. Kromě kabelu do auta je k myčce připojena i tlaková hadice s mycí pistolí s nastavitelnou tryskou. Hadice je nasazena do rychlospojky, takže demontáž je otázkou chvilky a není třeba nic šroubovat v případě zmrzlých rukou. Délka hadice je šest metrů, takže se lze bez problémů pohybovat kolem kola bez obav, že bychom tahali myčku za sebou.

Uvedení myčky do provozu vyžaduje naplnění vodou a zapojení do zapalovače. U některých aut je nutné zapnout klíček zapalování do aktivní polohy, aby byl konektor pro zapalovač pod proudem. Pokud budete chtít umývat kolo celé hodiny, možná nechte motor auta běžet, ať si nevysajete baterii. Na myčce je spínač, takže „ON“ a můžeme začít mýt. Nejprve prská z hadice vzduch, než se nasaje dostatek vody, to trvá ale prvních pár vteřin, pokud byla myčka předtím prázdná a hadice suchá, jinak jde voda skoro okamžitě. Proud vody je poměrně silný a účinný, nelze jej však srovnávat s běžnými tlakovými myčkami na 220 voltů. I když je pistole nesepnutá a voda nestříká, myčka vrčením motorku dává vědět, že si udržuje neustále tlak. Ideální je tedy umývat přerušovaně, aby byl vždy vyšší tlak a silnější proud vody. Nepřetržitý proud je pak nepatrně slabší, byť stále dostatečný.

wap2

Ačkoli vypadá komplet vodotěsně, není ideální myčku vystavovat proudu vody nebo dešti, mohlo by dojít ke zkratu v elektrickém zařízení. Díky délce hadice ji však můžeme mít i uvnitř auta a ven vytáhnout jen hadici. Hmotnost prázdné myčky je 5,5 kg, naplněná je pak o devatenáct kilogramů těžší. Její velikost je 47×40×25 cm, takže se do auta bezpečně vejde. Díky ceně 2800 korun asi bude luxusem pro jednotlivce, ale pro týmy hobíků objíždějící pravidelně závody by mohla být výborným řešením. Navíc ji lze nakonec stejně dobře využít k mytí auta, které si ji bude samo napájet.

(už)

 

datum: 20.05.08 - kategorie: Testy kol

Komentář:

  1. [1] Mike

    Mohu se zeptat jaky dava tlak?
    nasel jsem jeste tuto
    http://www.uni-max.cz/prenosna-mycka-nomad-12-v-80-w/d/...

    13.08.08, 19:32:53
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign