deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Úpice ožila cyklistikou

LIMAR RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN 2008

Tisková zpráva 28. 4. 2008 

ÚPICE OPĚT ŽILA CYKLISTIKOU

 V neděli 27. dubna se v Úpici uskutečnil 1. ročník cyklistického závodu pro širokou veřejnost LIMAR Ratibořický MTB maratón. Od rána svítilo sluníčko a do všesportovního areálu Sparta se sjížděli bikeři a bikerky z celé ČR a na startovní čáru hlavního závodu se jich nakonec postavilo 434. Mezi nimi i profesionální jezdci Tomáš Vokrouhlík, Jan Hruška a Radek Dítě a také několik závodníků z Polska a Slovenska.

ratvelky

S úderem dvanácté hodiny zazněl také výstřel ze startovací pistole a cyklistický balík se vydal vstříc trase dlouhé 48 km a s převýšením 660 m. Během prvních čtyřech kilometrů se peloton zatím pouze natáhl, ale k jeho roztrhání došlo až v prvním stoupání ke hradu Vízmburk. Odtud se dále pokračovalo na Červenou Horu, Slatinský most až k Ratibořickému zámku. To už se na čele závodu vytvořila skupinka ve složení Vokrouhlík, Hruška, Dítě, Hakl, Sulzbacher a Žilák, která se měla poprat o umístění na stupních vítězů. Hned v prvním stoupání z Ratibořic však odpadli posledně dva jmenovaní a v boji o prvenství tak zůstali čtyři borci. V úseku od Chvalkovic do Prorub čekal na závodníky nejtěžší úsek – mírné ale dlouhé stoupání podpořené blátivým povrchem ubíralo velmi rychle síly všem. Posledních deset kilometrů už bylo zaslouženou odměnou v podobě zvlněného terénu, postupného klesání k řece Úpě a cílové rovinky po asfaltu až na atletický ovál úpického stadiónu, kde byl situován cíl závodu. V boji na pásku nakonec zvítězil Tomáš Vokrouhlík před Janem Hruškou a s půlminutovou ztrátou za nimi dorazil Radek Dítě. Mezi ženami obhájila prvenství z nultého ročníku Tereza Jansová před Adélou Boudíkovou a Pavlínou Šulcovou.

Vedle hlavního závodu připravili pořadatelé z SK BP Lumen Úpice také vložený závod pro děti. Mladší a starší žáci vyrazili na okruh dlouhý 10 km, pro kategorie předškolní a přípravka pak byly přichystány krátké okruhy uvnitř areálu. Na start se jich dohromady postavila necelá stovka.

Kompletní výsledky všech závodů a fotografie najdete na www.ratiborickymaraton.cz

Další ročník se uskuteční v neděli 29. dubna 2009

_______________________________________________________________________________________

V sobotu 3. května se měl ve Rtyni v Podkrkonoší jet 4. ročník cross country závodu XC Rtyňská zvonice. Bohužel náš klub postihla v pondělí tragická událost, když při úklidu trasy po Ratibořickém MTB maratónu zemřel náš kamarád a jeden z pořadatelů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli závod odložit. Uskuteční se pravděpodobně na konci srpna a bude se zároveň jednat o první závod Středečního poháru horských kol.

Děkujeme za pochopení.

_______________________________________________________________________________________

datum: 30.04.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign