Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Univerzální Volt

Univerzální Volt

Model Volt není v nabídce značky Bell sice žádnou horkou novinkou, nicméně z našeho pohledu se jedná o jednu z absolutně nejlepších přileb své kategorie, takže jsme si ji od dovozce vyžádali pro celosezónní otestování. Jednou z nesporných výhod voltu, vedle perfektního usazení na hlavě a příkladného odvětrání, je především univerzalita použití - tedy jak pro MTB, tak pro silniční kolo. Tato přilba je totiž jednou z mála, co vypadají velice dobře jak se štítkem, tak i bez něho. Ani silničář-estét nebude mít s voltem jistě problém.

Základem přilby je hlubší skelet s hodně atraktivním vytvarováním, jež je podpořeno téměř kompletním krytím skořepinou a integrovanou karbonovou výztuhou, přiznanou mezi jednotlivými průduchy. Hmotnost 315 gramů sice nepatří mezi ty nižší, ale je odůvodněna a vlastně i celkem ospravedlněna nadstandardními deformačními zónami a celkovou pevností.

Jak už jsme si u bellu zvykli, i zde najdeme propracovaný systém seřizování vnitřního obvodu. Útlá plastová čelenka je do skeletu zasazena v oblasti spánků, přičemž její tvarová poddajnost je jedním z aspektů velice příjemného dojmu z usazení na hlavě. Totéž platí také o poměrně minimalistickém mechanismu na zátylku, vybaveném nejen seřizováním pomocí kolečka, ale především praktickou možností vertikálního nastavení. Značný rozestup mezi zadní spodní hranou skeletu a seřizovacím mechanismem navíc dovolí bezproblémové vyvedení culíku, pokud po této přilbě zatouží žena.

V čem ovšem volt exceluje, to je hlavně tvarová univerzalita, díky níž bude, alespoň dle našeho odhadu, sedět většině cyklistické populace. Nestalo se, aby námi testovaná velikost M některému z našich redakčních kolegů či externistů vyloženě nevyhovovala, naopak ve většině případů byla spokojenost s usazením na hlavě maximální. V dobrém světle se předvedly také vnitřní výstelky, které nejenže jsou vhodně rozvržené, ale také jejich životnost byla vynikající. Po takřka celosezónním použití je stačilo pouze vyprat a vypadaly jako nové.

Ve většině parametrů je tedy model Bell Volt skutečně skvělou volbou, pro bikery i silničáře. I proto zamrzí taková drobnost, jakou je naprostá absence reflexních prvků. Výhodou je naopak velice rychlé odejmutí či zpětná instalace štítku. Cena 3799 korun pak odpovídá kvalitám přilby i jejímu zařazení na vrchol nabídky. Nabízené barevné kombinace, jichž je celkem osm, jistě uspokojí rozličné estetické požadavky.

(kad)

 

datum: 12.10.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign