Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Univerzální tretry

Exustar SM-612

S ochlazením přibývají starosti s volbou vhodné cyklistické obuvi. Někdo vozí návleky, jiný volí zimní tretry a někdo by chtěl mít prostě univerzální model, který by v podzimních dnech nabídl ještě dostatečnou tepelnou izolaci. Pomineme-li závodní a sportovní tretry, jednoznačně to budou modely v turistickém provedení, které tak trochu připomínají trekovou obuv.

Exustar SM-612

Tretry Exustar SM-612 patří mezi turistické modely, s možností montáže kufrů. Svršek ze syntetické kůže je po celém obvodu dostatečně vysoký a hustá tkanina je pouze z boku na špičce a pod trojicí pásků suchého zipu. Odolnost vůči vodě a blátu je tedy poměrně vysoká, na zbytečnou ventilaci se zde příliš nehraje. Rovněž jazyk je ze syntetické kůže a je dostatečně silný, takže žádné tenké provedení jako u závodních modelů. Tloušťka materiálu je dobře cítit, olemování kotníků je hodně měkké, ovšem pata nepostrádá vnitřní plastovou výztuhu.

Podešev z nylonu s příměsí skelných vláken je dostatečně tuhá, ovšem vzorek podrážky ze středně tvrdé pryže odpovídá turistickému určení treter. Přenos síly na pedál je tedy stejný jako u klasiky, ovšem chůze je v tomto modelu podstatně jistější a pohodlnější. Výška podrážky kolem kufrů je dostatečná, takže nedochází ke zbytečnému klapání například o asfalt.

Celkové provedení je díky jednoduššímu zapínání méně stažené přes nárt, ovšem se závoděním nikdo nepočítá. Pro volnější pojetí jízdy, a to i v náročném terénu, tretry drží na noze dost jistě. Volnější je spíše přední partie, než že by se vyzouvala pata.

Teplotní komfort je vzhledem k tloušťce materiálu dostatečně vysoký a díky minimu větracích prvků noha dlouho udrží teplo uvnitř. Navíc, s ohledem na celkový střih, není problém vzít si i silnější ponožku. Jediné, co může trochu odradit, je do terénu trochu nepraktický světlý „golfový“ vzhled, ovšem, kdo hledá eleganci, bude spokojen. Za cenu 1 190 korun jde o slušně provedené tretry, které nabídnou komfort od jara až do zimy.

www.pells.eu

(už)

 

Plusy: cena, komfortní střih, pohodlí

Minusy: světlá barva

 

datum: 22.01.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign