katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Univerzální rámovka

Rámové brašničky byly velice oblíbené v devadesátých letech, kdy slovo sloping bylo téměř vulgární a úhel mezi sedlovou a horní trubkou byl většinou pravý, ne-li ještě menší, protože rámy trpěly spíše antislopingem. S postupem let se ala karta obrátila a dnešní rámy s extrémním slopingem mají v tomtéž místě úhly mnohem větší než devadesát stupňů. Rámovky, v podobě, jak jsme je znali, tak povětšinou mají smůlu, protože dole od sedlové trubky lehce odstávají, případně mají navíc krátký upevňovací popruh.

Brašnička Max1 Frame je ovšem moderní rámovkou, která s odlišností slopingových rámů počítá v každém ohledu, takže má v onom kritickém místě u sedlové trubky hezky dozadu protažený tvar a na něm poutko. Ať je tedy úhel rámu jakýkoliv, na horní trubce sedí spolehlivě, a na sedlovou poutkem bezpečně dosáhne, aniž by celek vypadal, že se k rámu nějak nehodí či do něj nepasuje.

Brašnička s rozměry 24x5x11 cm má objem lehce přes jeden litr, takže pohodlně pojme duši i nářadí a třeba peněženku či telefon a ještě jsme dovnitř vměstnali malou hustilku. Její menší výška si rozumí i s košíkem na bidon na spodní trubce, i když tady pozor u některých opravdu malých rámů. Upevnění je standardní na trojici suchých zipů, takže co se uchycení a přizpůsobení tvaru rámu týče, vše je funkční.

Základním materiálem je pevná tkanina hrubší struktury, s jedním bokem tvořeným pogumovaným materiálem. Na této straně je i zip jednodílného vnitřního prostoru s polstrováním po obvodu a nad ním reflexní paspule, kterou doplňuje reflexní logo dole pod zipem. Druhý bok brašničky je jednoduchý bez jakékoliv reflexe či výztuhy, což je vzhledem k dvojici reflexních prvků na opačné straně trochu škoda. Každopádně, tenhle kousek za 399 korun zatíží vaše kolo nějakými sedmdesáti gramy, což je zanedbatelné, ale pokud jste kvůli estetice vaši starou rámovku zavrhli, tohle je funkční odpověď umožňující návrat k tomuto řešení.

(už)

 

datum: 17.08.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign