cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Univerzální pumpa od BBB

Mnozí cyklisté řeší problém, jakou pumpičku si pořídit, aby vyhovovala jak domácímu použití, kdy potřebujeme pohodlné a rychlé pumpování s dobrým úchopem a současně aby šla připevnit na kolo. Moc takových výrobků, které by vyhovovaly oběma těmto zdánlivě neslučitelným parametrům, na trhu nenajdete.

My víme o jednom takovém v podobě pumpičky od firmy BBB s označením Traveller Telescopic BMP-53. Pumpička je ve složeném stavu 32 centimetrů dlouhá a po odjištění lze vysunout její duo píst až do celkové délky 63 centimetrů. To už je délka, která zaručuje velmi vysokou účinnost. Významné je, že pumpička disponuje 23 centimetrů dlouhým šlahounkem, který je připevněn jednoduchou úchytkou k tělu pumpičky a který je zakončen univerzální koncovkou pro galuskové i autoventilky. Změna koncovky se provádí jejím vyšroubováním ze šlahounku a otočením podle vaší potřeby. Výborné je, že na spodní části pumpičky je otočný nášlap, který slouží k přišlápnutí pumpičky k zemi. Tak, jak na to byly zvyklé celé generace cyklistů u pumpiček Favorit, u kterých se ale nášlap odklápěl. Jakmile nášlap otočíme, vidíme shora na malý manometr, který méně zkušeným cyklistům usnadní sledování tlaku, nebo je určen pro pedanty, pro které je tlak v pláštích zásadní veličinou. Tlakoměr je v každém případě vhodným a nadstandardním doplňkem.

 

 

Práce s pumpičkou je velmi příjemná a rozhodně s tímto „bébébéčkem“ nemusíte mít starosti, že si ulomíte galuskový ventilek, jak se tomu děje u méně zkušených v případě použití pumpičky s nasazováním na ventilek bez šlahounku. Při práci s příšlapem je příjemné možnost otočení rukojeti do dlaně o 180 stupňů. Pokud příšlap nepoužijete, je lepší nechat rukojeť v klasické podélné poloze. Velmi dobře i v tomto případě můžete sledovat údaj na tlakoměru. Pumpička dodá tlak až do 8 barů. Na tento tlak je připraven i tlakoměr, ale z testovacích důvodů jsme se bez problému dostali i přes 10 barů. Takový tlak ale sotva budete potřebovat. Leda že byste se chtěli stát šampionem v jízdě na cyklistickém klopeném velodromu. Pumpička je vhodná pro všechny typy kol. Možná snad jen s výjimkou opravdu špičkových silničních kol, protože jejich majitelé se za pumpičky na rámu stydí obecně bez ohledu na jejich velikost. Je velmi vhodná na elektrokola. Už z toho důvodu, že majitelé těchto skoromotorek nemusí už vůbec řešit nějakou velikost, protože toho mají na svém kole, oproti klasickému kolu, více než dost.

Jak jsme už uvedli v úvodu, kouzlo této pumpičky je především v tom, že se hodí i na domácí pumpování a přitom ji lze pohodlně vozit na kole. Druhé kouzlo je ve šlahounku a o možností příšlapu. Takže práci s touto pumpičkou zvládne i malé dítě. Takže už stačí tomu dítěti dát necelých devět stovek a vyslat ho pro pumpičku do obchodu.

 

(kany)

datum: 14.01.20 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign