deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Unikátní láhev Closca Bottle

Sportovní bikeři, silničáři a závodníci mohou nyní věnovat pozornost jiným článkům, tato láhev je pro úplně jinou cyklistickou komunitu, a sice pro městské jezdce, majitele stylových kol kategorie fixie a další. Ostatně již značka Closca dává najevo, že zde bude něco trochu jinak, než jsme zvyklí. Pokud si rychle nevybavíte, odkud tohoto výrobce znáte, pak zalistujte jedno vydání Cykloservisu nazpět, kde naleznete test unikátní skládací městské přilby Closca.

Láhev jednoduše nazvaná Closca Bottle je v prvé řadě nečekaným univerzálem. Její upínací systém tvořený širokou plochou gumou totiž umožní nejen zavěšení za kteroukoli trubku kamkoli na rám, což se může hodit třeba právě majitelům městských festek, ale i na mnohá jiná místa. Namátkou třeba madlo či vzpěru dětského kočárku, ramenní popruh batohu a mohli bychom pokračovat. Španělský výrobce se zkrátka rozhodl dělat své produkty netradičně a spojuje v nich nevšední, moderní průmyslový design s maximální možnou praktičností.

Základem láhve Closca Bottle je modulová koncepce a skleněné základní tělo, doplněné o šroubovací plastové dno i uzávěr, vše dokonale utěsněné. Modulová koncepce umožňuje záměnu dna i víčka, čímž se dá snadno vytvořit třeba dětská láhev s dudlíkovým náustkem. Nejdůležitější je ale gumový, či přesněji silikonový „obleček“ skleněné láhve, jehož pevnou součástí je již výše zmíněný široký upínací pás s pevným systémem zajištění. Na první pohled to nevypadá nijak zvláštně, ale v okamžiku, kdy zjistíme, kam všude se dá tímto pásem láhev přichytit a jak spolehlivě na svém místě drží, budeme překvapeni. Zkrátka skvěle dotažená myšlenka, která mám ovšem svou cenu 1200 korun.

Pokud se ptáte, proč je použito sklo, je to jednoduché – sklo je stále nejlepším materiálem, pokud jde o snadné čištění a prakticky nulové sklony k načichnutí, na rozdíl od plastu. Minimalizace plastů je navíc ohleduplná k životnímu prostředí, což je jeden z důležitých směrů, kterým se značka Closca vydává. V nabídce je celá řada barevných variant.

(kad)

 

 

datum: 14.02.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign