katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Unikátní Dashel

Vybavení pro městskou cyklistiku má svá specifika a vedle dokonalé funkce je nezbytný také styl. Přesně toho si je vědoma anglická značka Dashel. Její přilba byla navržena s ohledem na co nejnižší hmotnost, současně však nabídne výrazně nadstandardní pevnostní parametry a v neposlední řadě také vyloženě stylový design. Pakliže vás uchvátila například městská kola Pashley, skládačky Brompton nebo jiná britská legenda, v případě ochrany hlavy by mohla volba padnout právě na Dashel.

Českým dovozcem těchto přileb je společnost Cyklospeciality, která má ve svém portfoliu samé podobné libůstky. Helma Dashel je totiž libůstkou v pravém slova smyslu, neboť celý její skelet je karbonový, a na rozdíl od běžně používaných tenkých skořepin proto nabízí daleko vyšší odolnost při nárazu. V městské džungli je riziko pádu a především střetu s nějakým vozidlem podstatně vyšší než při běžné sportovní jízdě daleko za městem a maximální důraz na ochranu hlavy je tedy vyloženě žádoucí. Jednodílný karbonový skelet, který můžeme mít s tmavomodrým, bílým, červeným nebo oranžovým vrchním lakem, je samozřejmě vyplněn standardním jádrem z tvrzeného polystyrenu, který zde zajišťuje požadovanou deformační zónu při nárazu. Ochranu obličeje podpoří také integrovaný štítek, v tomto případě spíše použijme označení kšilt, tvořící jednodílný celek se skořepinou – tudíž při nárazu nemůže nikam „uhnout“.

K luxusně působícím detailům patří zadní kožený pásek, určený pro zajištění brýlí, byť jde spíše o designový prvek. Čtveřice chromovaných nýtů posloužila k uchycení řemínků do karbonového skeletu, jemuž nechybí ani nepřehlédnutelné, kovově stříbrné olemování. Odvětrání má na starosti pětice kruhových ventilačních otvorů a je jasné, že vzdušnost byla lehce odsunuta až za maximální bezpečnost a design, což ale v tomto konkrétním případě ničemu nevadí. Vnitřní polstrování lze označit za cyklistickou klasiku a usazení na hlavě je díky velkoplošným výstelkám příjemné. Vnitřní tvar se navíc snaží být pokud možno co nejuniverzálnější a na jisté pozici na hlavě se mimo jiné podílí celková nadstandardní hloubka skeletu. Typickým prvkem městských přileb Dashel je také patentovaný upínací systém pod bradou. Nese označení Fidlock a nabízí možnost rozepnutí jedinou rukou, klidně i v teplých prstových rukavicích. V jeho útrobách najdeme magnet a celý mechanismus je neskutečně propracovaný. Klidně bychom si jej dokázali představit na všech přilbách, napříč celým cyklistickým spektrem.

V námi zkoušené velikosti S jsme u přilby Dashel navážili hodně příznivých 285 gramů. Ve srovnání se závodními silničními topmodely prémiových značek se to sice nemusí zdát jako zázračná hodnota, ovšem mezi přímou konkurencí městských přileb je to skutečně velmi nízká váha, zvlášť vezmeme-li v potaz nabízenou úroveň bezpečnosti. Cena 4600 korun pak odpovídá faktu, že jsou všechny přilby Dashel vyráběny ručně přímo ve Velké Británii.

(kad)

 

 

datum: 23.06.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign