katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Unikátní Craft CTM Armor

Smíchejte ty nejluxusnější ingredience týkající se kvality materiálů, použitých technologií i samotné preciznosti zpracování, vše důkladně promíchejte a po upečení máte jedny z nejdokonalejších letních kalhot na trhu! Tak nějak by mohl znít recept na kraťasy Craft CTM Armor Bib Short, sázející nejen na výjimečné materiály, ale především nabízející vysokou míru komfortu s maximální podporou svalové funkce.

Řada „CTM“ (Craft Tailored Motion) je novinkou v nabídce Craftu a je určena pro profesionály a nejnáročnější jezdce. Nejviditelnější odlišností oproti klasice jsou zde svislé boční panely s antiabrazivní, tedy otěruvzdornou úpravou. Nejedná se o klasickou Lycru, ale o materiál s vysokým podílem elastanu, vynikající prodyšností a stejně tak vysokou odolností proti řídnutí. Hlavní jsou zde však další dvě vlastnosti – za prvé přítomnost reflexní mřížky, opticky připomínající rip-stopovou úpravu textilií, a za druhé zmíněná otěruvzdornost, přesněji nadprůměrná odolnost vůči mechanickému poškození třeba při pádu, kterou zajišťuje nejpevnější syntetické vlákno na trhu s označením Dyneema, jež se používá i v případě motorkářského textilu a v mnoha dalších oblastech. Na rozdíl od klasické Lycry je materiál mnohem odolnější a současně se chlubí o dost vyspělejší kompresní funkcí, optimalizující funkci svalů. Ostatní černé panely jsou tvořeny Lycrou s označením Craft Sport Energy.

 

 

Také další prvky odpovídají nejvyšší třídě Craftu, což platí jak o maximálně ergonomickém střihu či rozmístění plochých švů, tak o protiskluzových manžetách tvořících olemování nohavic nebo o bezchybně provedeném laclu. Zapomeňme na klasiku s bočním pružným olemováním, celý lacl je tvořen speciálním materiálem s vysokou elasticitou a dokonalou prodyšností. Zajímavostí kalhot je rovněž technologie Coldblack, zabraňující průniku UV záření a odrážející sluneční paprsky. A pak je zde polstrovaná výstelka Craft Infinity C1, která nabízí pohodlí a dokonalé usazení na těle. Jednodílné bezešvé provedení s antibakteriální úpravou a tvarovanými okraji bylo od počátku koncipováno pro mužskou část populace, profilace předchází nadměrnému tlaku na citlivé tkáně, na nichž při jízdě chtě nechtě sedíme. Výstelka se může pochlubit certifikátem nejvyšší kvality Oeko-Tex®, přičemž v nejzatěžovanější partii má tloušťku 12 milimetrů, naopak v okrajových částech pouhé 4 milimetry. Nabízený komfort a rozložení tlaku mezi naším tělem a sedlem jsou zde nadstandardní.

 

 

Pokud bychom měli shrnout dojmy z testovaných kraťasů, pak si lze těžko představit dokonalejší usazení na těle. V případě volby správné velikosti zapomeňme na jakékoli nevzhledné faldíky – tyto kalhoty budou doslova naší druhou kůží perfektně obepínající tělo. Platí to i v případě laclu, spodního lemu nohavic a samozřejmě výstelky. Výrazně vyšší odolnost bočních panelů tady není vykompenzována jakkoli sníženým komfortem, usazení na těle je i zde dokonalé a kompresní funkce bude při déletrvajícím výkonu jednoznačně výhodou. Kvalita zpracování je pro Craft typicky bezchybná, takže cenovka 4990 korun je plně ospravedlnitelná. Kraťasy CTM Armor jsou zde pro závodníky a nejnáročnější jezdce, silničáře i bikery.

(kad)

 

 

datum: 11.10.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign