Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Ultraštíhlé světlo

Ultraštíhlé světlo

Přední světlo Smart Ultra Slim 1 LED se vyrábí ve dvou provedeních, a to silnějším se svítivostí 35 LUX, vybaveném silnou Cree diodou, nebo slabším se svítivostí jen 7 LUX, kterou zajišťuje dioda Nichia. My jsme vyzkoušeli méně výkonnou verzi za 349 korun, jež na svém plastovém těle nese logo Smart City Light, které jasně napovídá, kam bude tenhle kousek ideální.

Design těla s průměrem téměř 25 mm je doutníkového tvaru a řídítkům opravdu sluší. Jediná AA baterie uvnitř se vymění po odjištění přední části světla pootočením v bajonetovém uzávěru. Jednoduchý je i držák na řídítka, s možností posunu stahovacího pásku pro nasazení na průměry 25,4 i 31,8 mm, který se následně zajistí plastovou dotahovací maticí. Vyjmutí z držáku je díky plastové pojistce snadné, ovšem nestalo se nám, že by mělo světlo tendenci z něj samovolně vypadnout, ani držák se na řídítkách nijak neprotáčel.

Spínač na horní straně je lehce ovladatelný i v dlouhoprstých rukavicích a nabídne stálé svícení nebo blikání. Vzhledem k optice je kužel světla hodně úzký, takže nasvítí jen třetinu šíře vozovky a to ještě o něco dále před kolem. Prostor mezi předním kolem a dopadem kužele na povrch vozovky je tedy nasvícený jen minimálně, a intenzita kužele je pak vzhledem k hodnotě svítivosti jen průměrná. Na druhou stranu ale právě to vystihuje „city“ určení světla na nasvícené cesty pod městskými lampami, kde bude dopředu namířený kužel jasně ukazovat na přítomnost cyklisty.

Výrobce udává výdrž baterie až šedesát hodin při stálém svícení a sto čtyřicet při blikání, takže v tomto směru je to velice slušná hodnota. Když tedy budeme počítat s tímto světlem jako vyloženě městským, určeným pro to být viděn, pak splňuje všechny nároky, jako univerzál vhodný i mimo veřejné osvětlení je ale jeho výkon poměrně slabý a tam bychom se přikláněli rozhodně ke zmiňované silnější verzi.

(už)

datum: 17.02.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign