Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Ultralight mezi pláštěnkami

Rogelli Morris

rogelli morrisUltralehká cyklistická pláštěnka Morris je novinkou v nabídce značky Rogelli. Čistě cyklistický střih s výrazně zkráceným předním a naopak maximálně protaženým zadním dílem je v případě nepřízně počasí jasnou výhodou. Zvolenému střihu odpovídá také použitý nepromokavý materiál Dynatech TriStar a precizně provedené podlepené švy. Parametry materiálu jsou 3000 mm vodního sloupce a prodyšnost 3000g/m²/24 h, takže ochrana proti promoknutí je zde stoprocentní a díky struktuře zátěru by se v bundě neměl uživatel nadměrně zapařit. Realita odpovídá předpokladům, svou roli pláštěnky plní bunda dokonale, na čemž se podílí také přední zip s nepromokavou úpravou a podložením pruhem materiálu. Od prodyšnosti sice nelze očekávat zázraky, ale i tak se zdá být odvod vodních par na vyšší úrovni než u většiny klasických pláštěnek. Využití bundy Rogelli Morris proto vidíme nejen ve vyloženě nepříznivém deštivém počasí, ale v případě použití vhodné mezivrstvy i přes zimu.

Díky výrazně zkrácenému přednímu dílu je bunda použitelná pouze na kolo, výhodou je však její vynikající skladnost. Bez problémů se vejde do zadní kapsy dresu, takže ji lze mít stále s sebou pro případ změny počasí. K bundě je navíc dodáván malý transportní látkový obal s horním kompresním stahováním. Použitý střih je přes trup trochu volnější, takže jej ocení i jezdci s nějakým tím kilem navíc. Jako ideální se nám zdá provedení límce, jenž vhodně obepíná krk. Délka rukávů je dostatečná, pochvalu zasluhuje jejich jednoduché olemování. Stejně tak zakončení spodního okraje bundy je zcela vyhovující. V dešti přijde vhod zadní šos, který ochrání podstatnou část hýždí před vodou, stříkající od zadního pláště.

Celkově musíme pláštěnku Morris označit za velice povedenou, připomínku nelze mít ani k reflexi, která nechybí jak na zadním dílu, tak na rukávech. Cena bundy je 1649 korun. Vedle červené barvy je v nabídce také černá. Cyklistky pak jistě ocení tutéž bundu v dámském provedení, jejíž označení zní Montrose.

www.rogelli.cz

(kad)

 

Plusy: protažení zadního dílu, kvalita zpracování, skladnost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 22.03.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign