schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Udělej si sám

Udělej si sám

Nepříznivé počasí doslova přeje nejrůznějším blatníkům, chráničům, lapačům nebo neoprenům chránícím jak kolo, tak jezdce. Jeden z takových chráničů proti blátu jsme potkali na biku Giant Anthem.

Jde o jednoduchý plastový chránič, který zamezuje stříkání bláta od zadního kola do přesmykače a ložisek spodního vahadla zadní stavby. Anthem sice netrpí blátem od zadního kola na pístnici tlumiče, která je zde chráněna sedlovou trubkou, ale jednoduchý chránič ošetří jiná citlivá místa a navíc nijak neruší celkový dojem z kola. Jde o měkký plast, z něhož je vyříznutý dílec odpovídající rozměrově rozchodu vertikálních vzpěr zadní stavby. Do plastu stačí jen vyvrtat, nebo rozžhaveným hrotem propálit, čtveřici otvorů po obvodu a zajistit ho stahovacími pásky k čelní straně vzpěr zadní stavby. Při pohledu z boku není chránič příliš patrný, ovšem díky umístění udělá v blátě kus práce a navíc jej lze vyrobit téměř z jakéhokoliv kusu plastu, třeba i z PET lahve, takže si můžete dopřát například průhledné, hnědé nebo zelené provedení, a jedinou investicí tak bude čtveřice stahovacích pásek. Kdo by to chtěl dotáhnout k dokonalosti, může chránič protáhnout ještě nad můstek zadní stavby a chránit tak i horní ložiska, ovšem pozor na finální výšku, vzhledem k propružení se může blatník dostat do kontaktu se sedlovou trubkou. Výška tedy nebude nijak výrazná a je třeba zajistit, kvůli kontaktu se sedlovou trubkou, uchycení plastu na maximum ke středu můstku, navíc utrpí i kratší verzí jinak téměř nerušený vzhled kola. V krátké verzi je ale tento drobný blatníček naprosto perfektní.

kryt_retezu

(už)

datum: 03.02.13 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign