Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Udělej si sám

Udělej si sám

Nepříznivé počasí doslova přeje nejrůznějším blatníkům, chráničům, lapačům nebo neoprenům chránícím jak kolo, tak jezdce. Jeden z takových chráničů proti blátu jsme potkali na biku Giant Anthem.

Jde o jednoduchý plastový chránič, který zamezuje stříkání bláta od zadního kola do přesmykače a ložisek spodního vahadla zadní stavby. Anthem sice netrpí blátem od zadního kola na pístnici tlumiče, která je zde chráněna sedlovou trubkou, ale jednoduchý chránič ošetří jiná citlivá místa a navíc nijak neruší celkový dojem z kola. Jde o měkký plast, z něhož je vyříznutý dílec odpovídající rozměrově rozchodu vertikálních vzpěr zadní stavby. Do plastu stačí jen vyvrtat, nebo rozžhaveným hrotem propálit, čtveřici otvorů po obvodu a zajistit ho stahovacími pásky k čelní straně vzpěr zadní stavby. Při pohledu z boku není chránič příliš patrný, ovšem díky umístění udělá v blátě kus práce a navíc jej lze vyrobit téměř z jakéhokoliv kusu plastu, třeba i z PET lahve, takže si můžete dopřát například průhledné, hnědé nebo zelené provedení, a jedinou investicí tak bude čtveřice stahovacích pásek. Kdo by to chtěl dotáhnout k dokonalosti, může chránič protáhnout ještě nad můstek zadní stavby a chránit tak i horní ložiska, ovšem pozor na finální výšku, vzhledem k propružení se může blatník dostat do kontaktu se sedlovou trubkou. Výška tedy nebude nijak výrazná a je třeba zajistit, kvůli kontaktu se sedlovou trubkou, uchycení plastu na maximum ke středu můstku, navíc utrpí i kratší verzí jinak téměř nerušený vzhled kola. V krátké verzi je ale tento drobný blatníček naprosto perfektní.

kryt_retezu

(už)

datum: 03.02.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign