Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Týmovka od Silvini

Z nabídky značky Silvini jsme si tentokrát vybrali pánský týmový set, který je díky použité grafice i rozměrným logům zcela nepřehlédnutelný. Je určen primárně pro silniční použití, dokážeme si jej ale stejně dobře představit i na biku při cross-country, a k danému setu jsou ve shodném designu připraveny třeba i letní rukavičky. Vše ve třech různých barevných variantách.

Dres s označením MD836 Team je ušitý z materiálů upřednostňujících skvělé usazení na těle a neméně optimální ventilaci. Super nízká gramáž je vlastní jak základnímu materiály na bázi lycry, tak především vysoce prodyšné síťovině použité na svislých bočních panelech a zespodu na rukávech. Týmové specifikaci odpovídá čistě závodní střih, který však právě díky elasticitě materiálů bez problémů dovolí i nějaká ta kila navíc. K typickým znakům patří výrazně zkrácený přední díl, předcházející nevzhlednému krabacení materiálu na břiše, a třetinové rukávky vybavené ideálně provedeným olemováním. V letním horku pak oceníme nejen zvolenou textilii, ale i celopropínací provedení dresu. Kvalitu zde podtrhují jak švy a propracovaný límeček, tak skvěle fungující spodní lem s protiskluzovými silikonovými prvky a logy. Tradiční pochvalu si od nás Silvini odnáší za reflexní plochy a hlavně za standardní zádové kapsy. Ty jsou dost hluboké a prostřední je navíc vybavena další kapsičkou se zapínáním na zip, prostě osvědčené, ryze praktické řešení. Cena dresu je 1690 korun.

Kraťasy náležící do tohoto setu nesou označení MP839 Team a svým sedmipanelovým střihem osloví ty jezdce, kteří si libují v dokonalém usazení na těle. Ke zmíněným sedmi panelům však musíme ještě přičíst bílé manžety zakončení nohavic. U těch nehledejme standardní silikonový proužek až na konci, protiskluzová úprava je zde totiž provedena celoplošně a v praxi dokonale funguje. Precizní ploché švy a lacl z jemné síťoviny se sníženou přední partií doplňuje velmi kvalitní Coolmaxová výstelka. U té jezdec ocení skvělé tlumicí vlastnosti a ideální tvarovou přizpůsobivost. Na jakoukoli nepoddajnost zde zapomeňme, výstelka bezvadně kopíruje linie těla a její jemný materiál bude balzámem i při delších jízdách. Líbilo se nám také obšití vložky hustým plochým švem předcházejícím předčasnému řídnutí lycry v bezprostředním okolí. Ač to na první pohled není úplně patrné, u Silvini použili pro panely kraťasů několik různých materiálů. Hlavní část je z 82 % tvořena polyamidem a z 18 % elastanem, v ostatních partiích je navíc použit rovněž polyester. Spokojeni jsme byli s délkou laclu i s pružností jeho lemu, což je detail, který někteří výrobci podceňují. Lemové švy laclu jsou ideálně volné, takže pruží společně se základním materiálem, což je výhoda i pro životnost kalhot. Co se týče volby konkrétní velikosti, tak elko se nám zdálo optimální pro vysportovanou postavu s výškou okolo 185 až 190 centimetrů. Výrobce zde ale doporučuje volbu, pokud možno, o něco těsnějšího provedení, protože po určité době dochází k lehkému povolení materiálů s elastanem. To je celkem klasický scénář, s nímž se můžeme setkat vlastně u všech elastických kalhot. Je nám ale sympatické, že u Silvini na to zákazníka dopředu upozorní. Cena týmových kalhot s laclem je shodná jako u výše prezentovaného dresu, tedy 1690 korun.

(kad)

datum: 21.09.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign