Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Tvůrci Body Geometry v Praze!

Tvůrci Body Geometry v Praze!

V nedávné době navštívil naše hlavní město Mike Sinyard, zakladatel a majitel americké značky Specialized. V půlce dubna do Prahy zavítali také tvůrci programu Body Geometry, jmenovitě Dr. Roger Minkow a Dr. Andy Pruitt. S těmito pány jsme se osobně setkali na prezentační akci, která měla novinářům celou koncepci Specialized BG Fit podrobně představit. A nutno dodat, že vysvětlení všech podrobností tohoto programu bylo velice zajímavé a že v případě technologií souvisejících s Body Geometry jde o složité laboratorní metody vyšetření a náročný výzkum.

 

body geo

Pánové Dr. Andy Pruitt (vlevo) a Dr. Roger Minkow při představení konceptu Specialized BG Fit, jehož jsou tvůrci.

 

Maximální ohled na ergonomii, tak nějak by se dal koncept Body Geometry charakterizovat. Jedná se nejen o nejvyšší možné zefektivnění samotného výkonu, ale také o maximální potlačení negativních vlivů na zdraví, souvisejících s nepřirozeným pohybem i polohou člověka při jízdě na kole. Technologie BG Fit zahrnuje nejen anatomické stélky v tretrách, podporující zdravou klenbu chodidla a pohyb kolene při šlapání v přímce, ale také sedla s tvarem body geo

pánve, se následně zvolí optimální tvar sedla. BG Fit koncept zahrnuje také správné umístění kufru pedálu, šířku řídítek a další kroky, vedoucí k optimálnímu nastavení posedu, zajišťujícímu nejvyšší možný výkon jezdce, bez zbytečného plýtvání energií.

Více o celé technologii BG fit, o všem, co zahrnuje i o metodách vyšetření, které předchází dalšímu nastavení kola a volbě materiálu, se dočtete v nadcházejícím vydání časopisu Cykloservis, konkrétně v čísle 9/2010.

(kad)

Při tvarování skeletu sedla Specialized vychází technologie BG Fit ze šířky pánve, středový žlábek výrazně snižuje tlak na měkké tkáně.

datum: 15.04.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign