Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Tuning svěráku

Tuning svěráku

Při rozborce či seřizování náboje nebo demontáži tlumicí patrony vidlice, případně při seřizování vůle v pedálu, vždy nastane problém, kam daný díl upnout, aby se nepoškodil závit nebo citlivý povrch. Upnutí do svěráku je nejjednodušší, ovšem pro ochranu závitu pak často využíváme jen hadr přetažený přes čelisti, což není úplně ideální.

Kleštiny SuperB TB-8645 mohou celou operaci ulehčit, protože jsou z hliníku a lze mezi ně upnout jak pedál, tak náboje s různým průměrem osy, nebo i užší tlumicí patronu. Dvojice hliníkových čelistí je spojena ocelovými pásky s přesahy přes horní okraj, takže se jednoduše vsadí mezi čelisti svěráku, kde díky přesahům nepropadne dolů, a pak už jen stačí nasadit pedál či náboj závitem do odpovídajícího zahloubení v čelistech. Trojice zahloubení označených S, M a L odpovídá zhruba průměrům 9, 10 a 12 milimetrů. Výhodou tohoto adaptéru je dostatečně pevné stažení dílu uvnitř, navíc rovnoměrné rozložení tlaku a samozřejmě vzhledem k tvrdosti materiálu také zamezení poškození závitu. To totiž svěrák způsobí občas i přes hadřík, pokud jej několikrát nepřeložíme, ovšem to zase znamená dost nejisté upnutí dílu.

Profil zahloubení spolu s rovnoměrným upnutím tedy jednoznačně dovolí pracovat v klidu a bez obav, že se nám seřizovaný pedál či náboj nějak vysmekne a budeme po zemi hledat kuličky. Tento dílenský pomocník asi nebude vzhledem k ceně kolem čtyř set korun pro každého hobby cyklistu, ale kdo je v dílně jako doma, určitě jeho služby ocení.

(už)

datum: 15.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign