deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Tuning s Reverse

Eloxované doplňky byly vždycky oblíbené v případě tuningu kola do sladěného barevného odstínu, a nešlo jen o košík na bidon či páčky rychloupínáků. Často to byla, a stále je, řada šroubů jak do představce, tak třeba do převodníků.

V tomto případě jsme vyzkoušeli duralové šrouby do převodníku od značky Reverse, která patří ke králům barevných komponentů, protože nabízí v řadě odstínů svá řídítka, představce, pedály, vodítka řetězu a mnoho dalších produktů. Šrouby do převodníku stojí 330 korun a jsou z hliníkové slitiny řady 7075, přičemž k dostání je fialové, červené, zelené, modré, oranžové nebo zlaté provedení.

Jde o 7 mm dlouhou vložku do ramene kliky s hlavicí na 6mm imbusový klíč a šroub s hlavicí na 5mm imbusový klíč. Pro trojpřevodník, kdy jsou na rameni kliky společně největší a prostřední převodník, je délka vložky a šroubu odpovídající tloušťce všech tří dílů, ale pro dvojpřevodníkové kliky jsou v sadě ještě 2,5 mm silné podložky. Ty se nasadí na vložku, což dovolí utáhnout oba díly navzájem dostatečnou silou, aniž by se vložka a šroub dostaly až na konec závitu, a spoj byl stále ještě volný. Takto lze tedy „potunit“ dvoj i trojpřevodník do oblíbeného odstínu. Šroub má navíc na hlavici logo značky.  Materiál se při dotahování tvářil poměrně odolně, takže žádné bláto. Celá sada navíc váží jen těsně pod deset gramů, takže je to typ i pro odlehčení, byť vcelku nevýznamné.

(už)

datum: 20.01.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign