deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Trigon kouzlí s karbonem

Značka Trigon je synonymem karbonu. Stačí si prolistovat katalog tohoto výrobce a jen ze šířky nabídky předních vidlic či karbonových rámů se nám skoro zatočí hlava. Trigon to s uhlíkovými vlákny zkrátka umí, což potvrzují třeba i precizně zpracovaná sedla, sedlovky, představce či řídítka. Jedna taková se nám dostala do redakce k otestování, konkrétně silniční „kombo“ model označený RB117 S2.

Monolitické spojení řídítek s představcem je nejen designově velmi atraktivní, ale i z hlediska tuhosti mu není co vytknout. Stejně tak ergonomie úchopu byla u testovaného provedení se šířkou oblouků 460 milimetrů perfektní. Logicky je to ale především vzhled, co bude při výběru hrát prim – jinými slovy toto „kombo“ s monokokovou konstrukcí vypadá v reálu opravdu nádherně. Samotný přechod z představce do řídítek či „W“ vytvarování horní části oblouku jsou parádní a tyto dojmy umocňuje i samotný úchop. Průřez horní partie řídítek je totiž poměrně mohutný, a do ruky tak použitá profilace padne dokonale. Nemůže chybět vnitřní vedení řadicích i brzdových bovdenů či zdrsněná povrchová úprava v místě styku s objímkou brzdových a řadicích pák. V nabídce je dvojice tvarování spodní části oblouku, kdy námi zkoušená varianta měla blíže k dnes populárnímu „Compact“ provedení. Maximálně spokojeni jsme byli rovněž se vzájemnou pozicí řídítek vůči představci, jež byla někde na pomezí čistě závodního a komfortnějšího nastavení. Podobně nám vyhovovalo také předsazení čelní části řídítek a celková šířka horní úchopové plochy. Zkrátka Trigon dobře ví, jak svá řídítka konstruovat, aby nabídla nejen požadovanou tuhost při jízdě ze sedla či při spurtu, ale rovněž aby uživatelský komfort byl co nejlepší. K tomu navíc přidává konstrukci pohlcující vibrace a především nadstandardní možnost výběru kombinací délky představce (90 až 130 mm) a šířky oblouků (420 až 460 mm). Hmotnost „komba“ se pohybuje od 360 gramů, v závislosti na konkrétní šířce a délce.

Cena 6292 korun zahrnuje standardně dodávaný centrální držák computeru, montovaný zespodu na představec. Jeho šířka dovoluje montáž jak standardního computeru, tak i pulsmetru. A tento držák je samozřejmě karbonový, jak také jinak u značky Trigon?

(kad)

 

 

datum: 01.03.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign