Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Třicet centimetrů ochrany

Někdy opravdu není zapotřebí mnoho, abyste ochránili svůj obličej před blátem od předního kola. Blatníčky do přední vidlice jsou dnes velice populární a snad i díky tomu se ceny za kousek plastu pohybují i kolem tří stovek. Od značky Sting jsme ovšem vyzkoušeli kousek MG-PF-15, který stojí lehce pod stovku, a přitom je stejně , ne-li více, účinný než leckterý konkurent.

Základem je tenký polypropylen, z něhož je vyseknutý základní tvar s množstvím odlehčovacích, nebo spíše designových a také montážních otvorů. Celková délka 295 mm patří k těm výraznějším, ale jinak vše funguje na podobném principu. Stačí plast ohnout a pomocí stahovacích pásků přichytit pod můstek vidlice a na vnější nohy. Minimu pro montáž jsou tři pásky, ale jistotu dodá kompletní sedmička pro všechny montážní pozice. Tedy dva pásky na každou nohu a trojice na můstek, přičemž na vidlici Manitou jsme blatníček nebyli schopni přidělat, tam by bylo nutné vyrobit nové montážní otvory.

Necelých třicet gramů blatníčku opravdu kolo příliš nezatíží, ovšem plocha vyčnívající před můstek vidlice a směrem dozadu je optimálně velká na to, aby pochytala za jízdy to nejhorší.

S dvoupalcovým pláštěm byla světlost dostatečná, takže nehrozilo nějaké škrtání či ucpávání, a totéž platí i pro šíři o dvě desetiny vyšší. Pak už záleží na tloušťce vnitřních nohou vidlice i pláště, aby se jízda nestala díky možnosti škrtání nepříjemnou. Každopádně bláto odlétávající dopředu nemělo šanci se dostat výš, aby ohrozilo jezdce a i dlouhý zadní díl vykonával svoji funkci zodpovědně. Na spodní polovinu dolní trubky přistál dostatek nečistot, ale obličej jezdce je výborně chráněný, a dokonce se nepotvrdily obavy z možného průniku bláta skrz vyseknuté otvory. Ty se naopak blátem postupně zacpávaly.

Výborný je tenhle pomocník i pro vidlici, protože nelítá tolik bláta na gufera, takže jen samá pozitiva. Samozřejmě, že „stylaři“ by asi víc ocenili kratší přední i zadní díl a nějaký potisk, ale tady je to s ohledem na cenu výborná volba.

(už)

 

datum: 07.02.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign