sensium

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Tretry XLC Pro MTB Offroad II

Pojmenovat bikové tretry jednoduše po autech do terénu je více než výstižné a navíc konkrétně u tohoto modelu naprosto odpovídající. Jde totiž o nejlepší bikové tretry v nabídce značky XLC, které za přibližně 2290 korun směle snesou srovnání s mnohem dražšími kousky.

Tenhle kousek si prošel téměř ročním testováním, kdy absolvoval jak řadu běžných vyjížděk, tak třeba maraton Rallye Sudety a řadu „backcountry" výletů s častým tlačením či nesením kola, a nelze vynést jiný verdikt, než že obstál na výbornou. Tuhá plastová podrážka totiž dokonale rozkládá tlak od pedálu, ale přitom nepatří při chůzi k těm nejtvrdším, v nichž je to utrpení. Rozumný kompromis mezi závodní tuhostí a dostatečným pohodlím pro chůzi, navíc s rozumnou mírou adheze materiálu. Samozřejmě, že tvrdší vzorek podrážky není na kořenech a kamenech tak ideální, jako měkčí pryžové variace, ale na druhou stranu, jeho výška skvěle zabírá v blátě a šroubovací kolíky vpředu i záběr ve výběhu uspokojí i náročného závodníka. Kdo dbá na bezpečnost, tomu snad bude stačit tenký reflexní proužek přes poutko na patě.

Přetažení materiálu podrážky až na špičku vydrželo celou dobu testování i mnoho mokrých vyjížděk bez jakéhokoliv náznaku o odlepení a rovněž celé zpracování tretry nevykazuje po delším používání žádné známky poškození, tedy vyjma šrámů z úzkých stezek. Plastová vnější výztuha paty dobře drží tvar a velikost 46 odpovídá značení a dokonce nabídne vyšší nárt a velkorysejší vnitřní prostor ve špičce. Takže jezdci s vyšším nártem i širším chodidlem budou rozhodně spokojeni. Navíc získají perfektní ventilaci skloubenou s dostatečnou ochranou špičky proti vlhkosti. Zapínání na dvojici pásků na suchý zip a přezku spolehlivě drží tretru na noze a ideálně rozkládá tlak na neoprenový jazyk, takže ani při extrémním nakrčení v kotníku horní pásek netlačí do nártu a jemné polstrování kolem kotníku je rovněž pohodlné. Pásek přezky lze navíc umístit do tří dvojic montážních závitů, takže opět plus pro vyšší, nebo naopak nižší nárt. Tyto tretry s hmotností páru 1070 gramů (vel. 46) můžeme jen doporučit všem vyznavačům sportovních či závodních modelů, kteří chtějí mít dostatek pohodlí a přitom nebýt ochuzeni o perfektní přenos síly na pedál.
(už)
Plusy: komfort, tuhost, odolnost, zpracování
Minusy: nenalezli jsme

datum: 26.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign