cratoni

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Tretry Catlike Felinus MTB

Španělské značce Catlike se povedl mistrovský tah. Zařazení cyklistických treter do nabídky, jež se donedávna orientovala spíše na hlavu jezdce, tedy pouze na přilby a brýle, znamenalo od samého počátku úspěch. Konkurence je v tomto segmentu tak nabitá, že byla sázka na jistotu jedinou možností, a my můžeme se skálopevným přesvědčením napsat, že jsou dané tretry skutečně skvělé. A to nejen z hlediska příkladného zpracování a nabízených parametrů, ale i v případě tolik vyzdvihovaného poměru cena/výkon. To ostatně dokazují i tretry nazvané Felinus MTB, které jsme otestovali.

Za dva a půl tisíce, přesně za 2490 korun, jde totiž o výhodnou investici v případě, že si chceme pořídit sportovně-závodní bikové tretry, jež něco vydrží. Vyznačují se totiž nadprůměrně tuhou nylonovou podešví s odolným vzorkem z měkčeného plastu a také celý svrchní díl je neméně odolný. Pevná syntetická kůže MicroFiber High Performance je vpředu doplněna dvojicí ventilačních panelů a nad nimi pak trojicí přezek, z nichž dvě jsou se suchým zipem a horní pak s mikro-nastavitelným mechanismem. Hodně zajímavé je zpevnění patní části, které je tvořeno jakousi vnější plastovou mřížkou, chcete-li nárazníkem, jehož úkolem je zaprvé vyztužit patní část a zadruhé ji ochránit před nežádoucím okopáním. Jediné, co nám na patě trochu chybělo, byly reflexní prvky.

Celkový vnitřní tvar boty lze nazvat vhodně zvoleným univerzálem. Vyhovovala nám jak kulatější špička a klenutí nártu, tak především uzavření a výška patní partie. Příjemný pocit byl umocněn ještě vrstvou polstrování, která byla hodně znatelná jak v oblasti pod kotníkem, tak na jazyku, kde se podílela na ideálním rozložení tlaku po stažení trojice přezek. Ovládání té horní a její jemné doladění je samozřejmě možné i za jízdy. Hodně sympatická nám byla také anatomicky tvarovaná vnitřní stélka, která příjemně podepřela střední část chodidla a zajistila mu tak i při záběru přirozenou klenbu. V tomto ohledu by Catlike, který je v tretrách vlastně teprve nováčkem, mohl dávat lekce daleko vyhlášenějším značkám, které se orientují výhradně na produkci treter.

Záběr do pedálu byl velmi jistý a tuhá podešev zde předešla jakékoli nežádoucí flexi. Současně však nebyla podrážka natolik tvrdá, aby znepříjemnila chůzi. Ta byla celkem bezproblémová i v prudších stoupáních, kde jsme nezaznamenali tendence k nežádoucímu vyzouvání paty. Samotné provedení vzorku podrážky pak kombinuje dostatečný záběr s odolností proti ošlapání. S velkým blátem trochu zápasí - zde však pomůže dodatečná instalace přiložených šroubovacích čepů. A pochvalu si od nás odnáší třeba i nadprůměrný prostor okolo zarážky pedálu, předcházející jeho nežádoucímu zanesení blátem.

Značka Catlike tedy již při své „tretrové“ premiéře uvedla na trh skvělou bikovou obuv – za dva a půl tisíce se v případě modelu Felinus MTB jedná podle našeho názoru o vynikající koupi. Nabízené velikosti 38 až 47 pokryjí většinu spektra potenciálních uživatelů. Vedle zkoušené bílo-červené kombinace je k mání ještě bílo-šedé a černo-bílé provedení, stejně jako silniční varianta týchž treter, a to se shodnou cenovkou a přídomkem Road.

(kad)

 

 

datum: 23.09.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign