Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Tretry Catlike Felinus MTB

Španělské značce Catlike se povedl mistrovský tah. Zařazení cyklistických treter do nabídky, jež se donedávna orientovala spíše na hlavu jezdce, tedy pouze na přilby a brýle, znamenalo od samého počátku úspěch. Konkurence je v tomto segmentu tak nabitá, že byla sázka na jistotu jedinou možností, a my můžeme se skálopevným přesvědčením napsat, že jsou dané tretry skutečně skvělé. A to nejen z hlediska příkladného zpracování a nabízených parametrů, ale i v případě tolik vyzdvihovaného poměru cena/výkon. To ostatně dokazují i tretry nazvané Felinus MTB, které jsme otestovali.

Za dva a půl tisíce, přesně za 2490 korun, jde totiž o výhodnou investici v případě, že si chceme pořídit sportovně-závodní bikové tretry, jež něco vydrží. Vyznačují se totiž nadprůměrně tuhou nylonovou podešví s odolným vzorkem z měkčeného plastu a také celý svrchní díl je neméně odolný. Pevná syntetická kůže MicroFiber High Performance je vpředu doplněna dvojicí ventilačních panelů a nad nimi pak trojicí přezek, z nichž dvě jsou se suchým zipem a horní pak s mikro-nastavitelným mechanismem. Hodně zajímavé je zpevnění patní části, které je tvořeno jakousi vnější plastovou mřížkou, chcete-li nárazníkem, jehož úkolem je zaprvé vyztužit patní část a zadruhé ji ochránit před nežádoucím okopáním. Jediné, co nám na patě trochu chybělo, byly reflexní prvky.

Celkový vnitřní tvar boty lze nazvat vhodně zvoleným univerzálem. Vyhovovala nám jak kulatější špička a klenutí nártu, tak především uzavření a výška patní partie. Příjemný pocit byl umocněn ještě vrstvou polstrování, která byla hodně znatelná jak v oblasti pod kotníkem, tak na jazyku, kde se podílela na ideálním rozložení tlaku po stažení trojice přezek. Ovládání té horní a její jemné doladění je samozřejmě možné i za jízdy. Hodně sympatická nám byla také anatomicky tvarovaná vnitřní stélka, která příjemně podepřela střední část chodidla a zajistila mu tak i při záběru přirozenou klenbu. V tomto ohledu by Catlike, který je v tretrách vlastně teprve nováčkem, mohl dávat lekce daleko vyhlášenějším značkám, které se orientují výhradně na produkci treter.

Záběr do pedálu byl velmi jistý a tuhá podešev zde předešla jakékoli nežádoucí flexi. Současně však nebyla podrážka natolik tvrdá, aby znepříjemnila chůzi. Ta byla celkem bezproblémová i v prudších stoupáních, kde jsme nezaznamenali tendence k nežádoucímu vyzouvání paty. Samotné provedení vzorku podrážky pak kombinuje dostatečný záběr s odolností proti ošlapání. S velkým blátem trochu zápasí - zde však pomůže dodatečná instalace přiložených šroubovacích čepů. A pochvalu si od nás odnáší třeba i nadprůměrný prostor okolo zarážky pedálu, předcházející jeho nežádoucímu zanesení blátem.

Značka Catlike tedy již při své „tretrové“ premiéře uvedla na trh skvělou bikovou obuv – za dva a půl tisíce se v případě modelu Felinus MTB jedná podle našeho názoru o vynikající koupi. Nabízené velikosti 38 až 47 pokryjí většinu spektra potenciálních uživatelů. Vedle zkoušené bílo-červené kombinace je k mání ještě bílo-šedé a černo-bílé provedení, stejně jako silniční varianta týchž treter, a to se shodnou cenovkou a přídomkem Road.

(kad)

 

 

datum: 23.09.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign