Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Tretry Answer Impact

Answer Impact

Bikové tretry značky Answer, která mimo jiné také produkuje odpružené vidlice a tlumiče Manitou, se za posledních několik let příliš nezměnily. Méně je však někdy více a právě tretry Answer sází již dlouhodobě na vysokou odolnost a zároveň hodně příznivou cenu. My jsme otestovali nejvyšší letní model nazvaný Impact. Záměrně píšeme letní, protože Answer má v nabídce také zimní tretry Kashmir.

answ

Asi v tomto případě začneme cenou, neboť ta se vzhledem ke zpracování i určení bot zdá relativně nízká. Impacty jsou čistokrevně závodním modelem, byť nevyužívají například karbon či mikrostavitelnou přezku, takže částka 2290 korun je rozhodně příjemným překvapením. Ještě lákavější poměrem ceny ku kvalitě je pak o stupínek nižší model Speeder za 1390 korun, jenž je s impacty v mnoha ohledech hodně podobný a navíc využívá tutéž podešev.

Vraťme se ale k testovanému modelu. Základem impactů je velice tuhá podrážka, vybavená klasickým gumovým vzorkem. Ten sice nenabízí extra vysokou odolnost proti ošlapání, na druhou stranu jeho přilnavost například na kluzkém povrchu je přímo skvělá. Příliš se nezanáší, nabízí možnost doplnění vždy dvojice šroubovaných čepů pod špičkou a nejvíc jsme ocenili provedení jeho středové části. Tu totiž drtivá většina výrobců příliš neřeší a zde přítomný jemný vzorek je výhodou například při chůzi po kořenech či při přelézání nějakých terénních překážek.

amswspodek

Svršek kombinuje velice pevnou syntetickou kůži s ventilačními partiemi tvořenými odolnou síťovinou. Pata využívá plastový zpevňující díl, nad nímž je umístěn reflexní pruh. Guma podrážky je pak pro co nejdelší životnost přes horní díl přetažena na špičce i na bocích. Utahování se provádí kombinací tkaničky a trojicí suchých zipů.

Usazení na noze je velice jisté, promyšlené je především tvarované polstrování na patě, jež zamezuje vyzouvání. Vyhovovalo nám také vytvarování špičky, která je lehce vyosena směrem k palci a poskytuje noze dostatek prostoru. Stahování pomocí tkaniček jsme využívali pouze zpočátku, poté jsme je úplně odstranili a botu stahovali jen trojicí pásků se suchým zipem. Jejich šířka je natolik dostatečná, že zajistí rovnoměrné rozložení tlaku v oblasti nártu. Na tom se ostatně podílí i neoprenový jazyk. Výrazným kladem je již zmiňovaná hodně tvrdá podešev. Ta sice nenabízí právě komfortní chůzi, ale přenos síly z chodidla na pedál je vynikající. Stejně tak nám vyhovoval tvar vnitřní vložky, podporující nožní klenbu.

Takže tretry Answer Impact od nás dostávají za jedna, a to ani nemusíme přihlížet k jejich dobré ceně.

(kad)

datum: 01.07.09 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign