Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Topmodel mezi sedly

Streem WCS Carbon


Ritchey Streem WCS CarbonNový topmodel mezi sedly Ritchey, vážící pouhých 145 gramů, vychází tvarem svého skeletu z osvědčené závodní koncepce značky. Již samotné vytvarování s plochou špičkou i středovou partií nahrává maximálnímu odlehčení. Totéž platí o minimalizaci snižujících se bočnic, která ale naštěstí nemá vliv na výraznější snížení komfortu. Zadní díl sedací části je rovněž celkově plošší a jeho nejširší místo je situováno více dozadu pro poskytnutí dostatku prostoru pro stehna. Zakulacená spodní hrana bočnic není nijak výrazná, takže zde nedochází k otlakům. Ke tvaru skeletu tedy nemáme připomínky, o něco horší už je to ale s polstrováním. Jeho vrstva je v rámci redukce hmotnosti slabší, kvůli čemuž také nemůže nabídnout výraznější tvarovou poddajnost. Ve třídě ryze závodních sedel patří Streem WCS Carbon z hlediska komfortu k průměru. Vždy je něco za něco, supernízká váha a vysoká míra pohodlí zkrátka nejdou k sobě.
Potah sedla je tvořen tenkou, ovšem dostatečně odolnou syntetickou kůží Lorica, která je ve srovnání s přírodní kůží lehčí. V zadní části je do potahu zasazen trojúhelník z poddajné karbonové pleteniny, samozřejmě v místě mimo sedací plochu. Jedná se pouze o designovou záležitost, ale rozhodně efektní. Jediné, co nás zklamalo, bylo méně precizní přilepení přesahu potahu zespodu sedla. To by se podle nás dalo vyřešit elegantněji při zachování stejné pevnosti spoje.
Karbonové ližiny jsou vzadu zasazeny do pro značku typického nosníku ve tvaru „W“, jenž nabízí určitou míru pružnosti, a tedy i pohlcení menší části otřesů. I přes absenci výztuhy ližin v místě uchycení do zámku sedlovky nedošlo během testu k jakémukoli poškození jejich povrchu, jenž je maximálně odolný. I tak je ale testované sedlo vhodné především na silniční použití, a to i kvůli své hmotnosti či absenci ochrany boků.


Cena sedla Ritchey Streem WCS Carbon je 2988 Kč.

www.vokolek-import.cz

Plusy: hmotnost, tvar sedací plochy
 
Minusy: způsob přilepení okrajů potahu
 

 

datum: 01.12.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign