katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Topeak RideCase. držák na telefon

Mobil na řídítkách dnes znamená sice bezpočet možností jak díky aplikacím využít tenhle přístroj i pro svůj trénink či vyjížďku, ale také to představuje nutnost pořídit si na něj odpovídající držák a případně i obal, nejlépe vodotěsný. Topeak je známý propracovaným designem svých produktů, takže nepřekvapí, že nabízí hned několik držáků na smartphony na řídítka, ať už vodotěsné, či standardní. Mezi ty do suchého počasí patří držák RideCase na iPhone 6, jenž je neskutečně variabilní.

Základem je pouzdro z uhlíkových vláken a plastu, přesně odpovídající tvarem typu telefonu, který se do něj nacvakne. Všechny boční i spodní otvory korespondují s ovladači na telefonu a na spodní straně pouzdra je kolejnice s pojistkou pro nasunutí do držáku. Zde je první vychytávka v podobě výklopné nožičky, umožňující postavit telefon někam na zem nebo na stůl pro automatické focení snímků. K pouzdru jsou také dva držáky na řídítka nebo spíše na představec. Jednak je to duralové víčko představce pro sloupek vidlice 1⅛, na které je kloubem a standardním imbusovým šroubem do ježka uchyceno nosné rameno pro pouzdro. Víčko nahradí v představci to stávající a pak už jen stačí zvolit úhel ramene a vše dotáhnout. Držák na konci ramene je navíc otočný, takže lze vozit telefon nad představcem na výšku i na šířku. Kdo nedisponuje a-head představcem, nebo má nějaký atyp, může použít adaptér. Ten tvoří objímka ze stahovacího pásku, s možností upevnění na klasický představec či řídítka, a na nosník na konci se upevní výše zmíněný duralový držák. Rozhodně tedy nemůže nastat problém, že by nebylo možné držák na kolo upevnit, možností je zde řada.

Celková tuhost nosného systému je hodně vysoká, takže žádné nechtěné propružování či uhýbání držáku při stisku tlačítka. Do telefonu si pak lze stáhnout speciální aplikace Topeak PanoBike, které mobil přetvoří v cyklocomputer nebo při dokoupení snímače tepu v monitor srdeční frekvence nebo díky možnostem nastavení mobilu v mnoha pozicích i v kameru. Samozřejmě lze pro jízdu za deště pořídit dražší verzi Weatherproof, ale princip uchycení je stejný. Cena testovaného kompletu je 1159 korun.

(už)

datum: 19.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign