Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Topeak PanoComputer

Značka Topeak vždycky přišla s produktem, který se odlišoval od konkurence, byl designově vyspělý a do detailu propracovaný. O jejím cyklocomputeru PanoComputer to platí rovněž, a není to jen computer, ale také zařízení, které dokáže díky aplikacím spolupracovat s chytrým telefonem.

Začněme jednoduše, tedy uchycením držáku na řídítka, do nějž se computer snadno nasune, ovšem pojistka proti vypadnutí je poměrně houževnatá, takže nechtěné vypadnutí rozhodně nehrozí. Za 4199 korun dostane zákazník také snímač kadence, který je díky dvěma snímacím bodům společný jak pro magnet ve výpletu, tak pro ten v ose pedálu. Hrudní pás s vysílačem je pak prodejný jen samostatně.

Montáž probíhá standardně stahovacími pásky a chytrý magnet do pedálu lze upevnit jak do šesti, tak osmimilimetrového otvoru, případně kombinovat dva magnety na sobě, kvůli dosahu snímače. I když má magnet gumový pojistný kroužek, doporučujeme jej pro jistotu přelepit páskou. Computer s rozměry 45 x 65 x 10 mm má hmotnost 32 gramů, což je při velikosti displeje dobrá hodnota.

Displej v šesti polích zobrazuje v horním hodiny, v největším okamžitou, průměrnou a maximální rychlost, v dalším kadenci, pod ním srdeční frekvenci a další dvě patří celkové či denní vzdálenosti nebo době jízdy. To vše pro dva průměry kol a ovládané jediným tlačítkem. Velké číslice, přehledný displej a logické zobrazení, takže jako klasický computer s ideálním výčtem funkcí, tedy až na absenci měření výškových údajů. Jenže tady přichází možnost spárování computeru s chytrým telefonem přes Bluetooth. S operačním systémem IOS 7 nebo vyšším od Apple či se systémem Android OS 4.3 a vyšším dokáže díky speciální zdarma stažené aplikaci využívat různé funkce včetně GPS a ukládat data do chytrého telefonu. Výhodou je, že computer dokáže pracovat s telefonem uloženým třeba v batohu, kdy se data ukládají a šetří se baterie, takže vyhodnocení přichází až po vyjížďce.

Pokud si jezdec rád užije jednoduchosti, samostatný computer na řídítkách je výčtem funkcí dostatečný a za jízdy tak zbytečně neláká ke sledování displeje telefonu. Pokud ale touží zaznamenávat tréninkové dávky, pak má ideální možnost, kdy mu kombinace s telefonem poskytne vše potřebné, ale nenutí jej vozit na řídítkách rozměrný telefon a přitom se mu na něm v případě potřeby všechny údaje zobrazí.

(už)

 

datum: 07.03.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign