deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Topeak Aero Wedge iGlow

Značka Topeak si v posledních letech doslova „ulítává“ na doplňcích, které v sobě kombinují řadu funkcí. Ať jsou to různé kombinace brašniček na nářadí s košíkem na bidon nebo svíticí doplňky, vždy se jedná o maximálně vychytaný produkt.

Stejné je to i v případě brašničky Aero Wedge, která patří do řady doplňků s přívlastkem iGlow, z níž jsme třeba nedávno testovali svíticí hustilku. Tahle brašnička totiž nese na zadní straně a bocích lemování, které umí svítit. Nejde ale o reflexní paspule, které by odrážely světlo reflektorů, jde o tenké svíticí trubičky, napájené dvojicí knoflíkových baterií CR2032. Stačí stisknout tlačítko v podobě loga značky na víku brašničky (rovněž podsvíceného) a trubičky se rozzáří neonově růžovým odstínem. Základním požadavkem je ale u této brašničky převoz nejnutnějšího vybavení, svíticí trubičky už jsou jen tuningová nadstavba. Testovali jsme provedení S, tedy menší velikost, která má 0,8l objem a je z voděodolného nylonu. Štíhlé vyšší provedení ideálně zapadne pod sedlové ližiny, k nimž se upevňuje dvojicí pásků, každým s vlastní plastovou přezkou. K sedlové trubce je celek uchycený páskem na suchý zip. Demontáž brašničky sice není tak blesková, jako v případě modelů s bajonetovým či jinými rychlými mechanismy, ale tady je jistotou, že dokud budou držet pásky, brašnu určitě neztratíme.

 

Vstup do brašničky je jednoduše řešen zadním víkem se zipem po třech čtvrtinách obvodu, takže není problém dostat se pohodlně k obsahu uvnitř. I esková velikost je dostatečně objemná, aby se dovnitř vešla biková duše, montpáky a nářadí. Na silničku tak není problém dovnitř nacpat i nějakou tu traťovku. Nasvícení funguje i s rozepnutou brašničkou, není podmíněné jejím uzavřením a aktivovat jej lze i za jízdy, ovšem tlačítko i přes větší rozměry vyžaduje silnější stisk. V režimu konstantního svícení udává výrobce výdrž až padesát hodin, v režimu blikačky je to jednou tolik. Kdo řeší výraznější bezpečnost, může na čelní stranu umístit pod pásek z reflexního materiálu ještě blikačku. Ta navýší viditelnost jezdce hlavně zezadu, i když svíticí trubičky jsou dobře vidět jak zezadu, tak hlavně ze stran. Testovaná velikost brašničky stojí 1199 korun, větší velikost M je za 1349 korun.

 

(už)

 

datum: 20.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign