cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Tom od SKS (test)

Německá značka SKS nejsou jen blatníky a hustilky, ale také řada doplňků, speciální osvětlení nebo nářadí. Jejich řada multiklíčů se pak jmenuje jednoduše Tom a podle čísla je rozlišen počet nástrojů.

My jsme vyzkoušeli miniaturní multiklíč Tom 7, jenž má sedm základních nástrojů pro nejnutnější servis. Klíč má délku 70 a šířku 25 mm, takže je pravdu malý a při práci nenabídne v dlani takovou oporu, jako větší provedení. Na běžné seřízení někde v terénu ale postačí, navíc díky hmotnosti 86 gramů tolik nezatíží brašničku. Nástroje z chrom-vanadiové oceli nabídnou imbusy 2.5, 3, 4, 5 a 6 mm, křížový šroubovák a Torx T25 pro šrouby kotoučů, nebo i přehazovačky a přesmykače, protože dnes už začínají být Torxy všude.

Pevné kovové bočnice drží všechny nástroje spolehlivě na svém místě, i díky silnějším podložkám na bocích. Až na menší rozměry, a s tím související menší páku, funguje klíč spolehlivě a výhodou je i neoprenové pouzdro, které je k němu přibaleno. Díky tomu třeba v brašničce nemůže poškodit časem duši a navíc je chráněn před nečistotami. Cena 329 korun sice není za v podstatě základní multiklíč zrovna nejméně, ale jde o produkt seriózního výrobce, který vždycky dbal na kvalitu, takže i k tomu je třeba přihlédnout.

(už)

datum: 10.04.18 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign