Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

To nejlepší pro dámy

Women’s S-Works Road

Doby, kdy dámy-cyklistky standardně používaly pánské tretry, jsou již naštěstí dávno minulostí a v případě značky Specialized si mohou pořídit dokonce i ten vůbec nejluxusnější model závodní obuvi, konstruovaný s ohledem na anatomii ženské nohy. Tretry Women’s S-Works Road jsou ve všech ohledech absolutní špičkou, a to jak po stránce dokonalého usazení, tak i z hlediska nízké hmotnosti či praktického zapínání, využívajícího dvojice koleček Boa poslední generace.

tretry Women’s S-Works Road

Základem treter je nová karbonová podrážka s označením SL2 Fact a s použitou technologií TorsionBox poskytující vynikající tuhost při záběru. Trojice závitů je kompatibilní se silničními pedály s roztečí Look, SPD-SL nebo Time. Samozřejmostí je tvarování podešve Body Geometry, doplněné anatomicky tvarovanou stélkou, podporující přirozenou nožní klenbu a optimálně rozkládající tlak. Při chůzi pomáhá zlepšovat stabilitu nohy zdvojený pryžový podpatek, který lze při ochození vyměnit.

Svrchní díl z ultralehkého syntetického materiálu s jemnou perforací bočnic a odolnými síťovanými panely nabízí perfektní tvarové přizpůsobení nártu, na čemž se podílí také lehce polstrovaný, rovněž perforovaný jazyk. O kvalitní usazení na noze se stará vyšší, poměrně hluboká pata, doplněná zevnitř ještě netradiční protiskluzovou úpravou. Stažení k nártu má na starosti jedna přezka na suchý zip a dvojice stahovacích koleček Boa S2. Pokud má někdo zkušenosti s dosavadním systémem Boa, tak jeho poslední generace je ještě o pořádný kus dále. Jednoduše řečeno, je to zatím nejlepší a nejpropracovanější systém upínání, který se nám kdy dostal do rukou. Nejenže se dají kolečka velmi snadno demontovat a vyměnit za nová, ale rovněž nerezem opletené silonové lanko je ve srovnání s předchůdci prakticky nezničitelné. A především ovládání koleček s jemnou aretací již nevyžaduje odjištění žádnou páčkou, ani povytažením. Vše je prosté, na jednu stranu se utahuje, na druhou povoluje, a to s pouze minimálními ovládacími silami. Jestliže měl někdo k minulým generacím kolečka Boa nějaké výhrady, jeho poslední generace mu vezme veškeré argumenty z úst, je totiž naprosto skvělá!

tretry Women’s S-Works Road

Celkově jsou tedy dámské tretry S-Works špičkové po všech stránkách, a to i z hlediska hmotnosti. Pár ve velikosti 39 váží pouhých 390 gramů. Ventilaci nohy zlepšuje nejen síťovina a zmíněná perforace, ale i kovová mřížka vpředu v karbonové podešvi, skombinovaná s perforací vnitřní stélky.

Cena nejlepších dámských silničních treter Specialized je 6999 korun. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani bikerky, dámské elitní tretry Women’s S-Works jsou v nabídce také v MTB provedení.

(kad)

datum: 24.01.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign