schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

To nejlepší pro dámy

Women’s S-Works Road

Doby, kdy dámy-cyklistky standardně používaly pánské tretry, jsou již naštěstí dávno minulostí a v případě značky Specialized si mohou pořídit dokonce i ten vůbec nejluxusnější model závodní obuvi, konstruovaný s ohledem na anatomii ženské nohy. Tretry Women’s S-Works Road jsou ve všech ohledech absolutní špičkou, a to jak po stránce dokonalého usazení, tak i z hlediska nízké hmotnosti či praktického zapínání, využívajícího dvojice koleček Boa poslední generace.

tretry Women’s S-Works Road

Základem treter je nová karbonová podrážka s označením SL2 Fact a s použitou technologií TorsionBox poskytující vynikající tuhost při záběru. Trojice závitů je kompatibilní se silničními pedály s roztečí Look, SPD-SL nebo Time. Samozřejmostí je tvarování podešve Body Geometry, doplněné anatomicky tvarovanou stélkou, podporující přirozenou nožní klenbu a optimálně rozkládající tlak. Při chůzi pomáhá zlepšovat stabilitu nohy zdvojený pryžový podpatek, který lze při ochození vyměnit.

Svrchní díl z ultralehkého syntetického materiálu s jemnou perforací bočnic a odolnými síťovanými panely nabízí perfektní tvarové přizpůsobení nártu, na čemž se podílí také lehce polstrovaný, rovněž perforovaný jazyk. O kvalitní usazení na noze se stará vyšší, poměrně hluboká pata, doplněná zevnitř ještě netradiční protiskluzovou úpravou. Stažení k nártu má na starosti jedna přezka na suchý zip a dvojice stahovacích koleček Boa S2. Pokud má někdo zkušenosti s dosavadním systémem Boa, tak jeho poslední generace je ještě o pořádný kus dále. Jednoduše řečeno, je to zatím nejlepší a nejpropracovanější systém upínání, který se nám kdy dostal do rukou. Nejenže se dají kolečka velmi snadno demontovat a vyměnit za nová, ale rovněž nerezem opletené silonové lanko je ve srovnání s předchůdci prakticky nezničitelné. A především ovládání koleček s jemnou aretací již nevyžaduje odjištění žádnou páčkou, ani povytažením. Vše je prosté, na jednu stranu se utahuje, na druhou povoluje, a to s pouze minimálními ovládacími silami. Jestliže měl někdo k minulým generacím kolečka Boa nějaké výhrady, jeho poslední generace mu vezme veškeré argumenty z úst, je totiž naprosto skvělá!

tretry Women’s S-Works Road

Celkově jsou tedy dámské tretry S-Works špičkové po všech stránkách, a to i z hlediska hmotnosti. Pár ve velikosti 39 váží pouhých 390 gramů. Ventilaci nohy zlepšuje nejen síťovina a zmíněná perforace, ale i kovová mřížka vpředu v karbonové podešvi, skombinovaná s perforací vnitřní stélky.

Cena nejlepších dámských silničních treter Specialized je 6999 korun. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani bikerky, dámské elitní tretry Women’s S-Works jsou v nabídce také v MTB provedení.

(kad)

datum: 24.01.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign