deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

To nejlepší od Gaerne

Italské Gaerne asi netřeba představovat - tato sympatická rodinná firma dělá jedny z nejlepších treter na světě, které obouvá celá řada profesionálů. My jsme vyzkoušeli to vůbec nejlepší, co v bikové kolekci tohoto výrobce nalezneme. Model G. Sincro Carbon je dokonalý nejen po konstrukční stránce, ale neméně přesvědčivé jsou jeho parametry, tuhostí podešve z uhlíkových vláken počínaje a kvalitou usazení na noze konče. Vedle toho může uživatel počítat s příkladně nízkou hmotností (váha páru ve vel. 43 je 690 g), a především nepřehlédnutelným designem. Grafiku se zakomponovaným velkým nápisem Gaerne doplňují výrazné barevné kombinace, jako třeba námi zkoušená zeleno-bílá. Snad ještě ostřeji působí oranžovo-zelená verze těchto treter, naopak černé či bílo-červené provedení jsou již osvědčenou klasikou.

Základem treter je již zmíněná karbonová podešev, doplněná o standardně působící vzorek z poměrně odolného materiálu. Ten se však současně může pochlubit dobrou přilnavostí i na kluzkém povrchu, a především vhodným členěním zajišťujícím záběr i v rozmočeném terénu (v němž mohou přijít vhod přiložené šroubovací duralové čepy). Zajímavostí svrchní části je její jednodílné provedení, tedy na špičce ani na bocích nenajdeme žádné švy, a tudíž žádná místa, kde by mohlo po čase dojít k nežádoucímu rozpárání. Uhlíkový kompozit pak najdeme ještě na patní výztuze. Odvětrání pomocí téměř přehlédnutelné perforace materiálu není sice extra výkonné, ale v praxi je zcela dostačující. Nejparádnější disciplínou testovaných treter je však primárně usazení na noze, jež je jedním slovem perfektní. Anatomické vytvarování svrchní části  obuvi v kombinaci s vyšší patní částí a vhodně polstrovaným jazykem je zkrátka jistotou, že bota padne přesně tak, jak má. Nemalou výhodou je rovněž schopnost značného tvarového přizpůsobení noze, zvlášť v oblasti vnějšího malíkového kloubu. Vyhovovalo nám vytvarování špičky, dobře kopírující linii prstů a na špičce jsme ocenili i přetažení podrážky, takže je zde částečně předejito okopání. Vnitřní stélka je také vytvarovaná pro dobré rozložení tlaku mezi podešví a chodidlem, i když nedosahuje anatomické preciznosti svršku obuvi. Takže by se nám zde možná více zamlouvala stélka s ještě výraznější podporou přirozené nožní klenby, i když nutno uznat, že ta použitá je tvarově hodně univerzální pro co největší počet potenciálních zákazníků. A stahování? To je vyřešeno kombinací dvojice otočných koleček Boa a jednoho pásku se suchým zipem. Stažení je dokonale rovnoměrné, a především praktické. Poslední generace Boa se vyznačuje velice nízkými ovládacími silami, a především možností jemného doladění za jízdy. Na rozdíl od starších modelů téhož systému zde kolečka nabízejí jednoduché povolení o pouhou jednu, dvě, tři (a tak dále...) západky. Přitom aretace je více než dostatečně silná, takže nemůže dojít k nežádoucímu samovolnému povolení. Pokud chceme tretry povolit úplně a zout, stačí za kolečko zatáhnout směrem vzhůru, čímž se stahovací lanko zcela odjistí. Každopádně, poslední generace systému Boa je na hony vzdálena jeho prvním generacím, a nyní už není sebemenší důvod si tretry právě s tímto stahováním nepořídit. Skvělá je životnost systému a jeho ovládání je skoro až návykové.

Tretry Gaerne G. Sincro Carbon jsou nabízeny za cenu 9490 korun, provedení s klasickou podešví s označením 3Density Sole je pak o rovnou tisícovku levnější. A jak už bývá u tohoto výrobce standardem, bikový topmodel má své dvojče i v silniční nabídce. Nese název G. Stilo a barevné varianty i použitá grafika odpovídají testovanému MTB modelu.

(kad)

 

 

datum: 16.03.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign