Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

To chce nápad

Už jsme tady měli hustilku v sedlovce, imbusové klíče v podsedlové objímce a mnohé další vychytávky. Tom Ritchey však na posledním veletrhu Eurobike přišel se zdánlivou drobností, která je však v praxi naprosto dokonalá. Tak schválně, kolikrát jste si s sebou na vyjížďku zapomněli vzít montpáky a v případě defektu jste se pak zoufale snažili plášť z ráfku sundat pouhou rukou? Pakliže nepatříte mezi vyznavače podsedlových brašniček a svou sestavu karbonové sedlovky a superlehkého sedla se snažíte zachovat designově čistou, pak jistě uvítáte montpáky určené pro instalaci do řídítek. Čím méně toho po kapsách či v camelbaku povezeme, tím lépe…

Dvojice montpák Ritchey nazvaná Road Barkeeper Lever je vyrobena z velmi odolného a houževnatého kompozitu a naše kolo zatíží pouhými šestnácti gramy. Vlastně ne, ještě méně, neboť si musíme odečíst hmotnost původních plastových zátek řídítek, čímž gramové maniaky jistě uklidníme. Výrobce tyto montpáky předurčuje především pro silniční použití, kde díky zahnutí řídítek umožní dokonalé zasazení. Jediné, na co je nutné dávat pozor, je zakončení omotávky, takže vyjmutí z řídítek nesmíme provést zbytečně razantně. V případě lehčích MTB řídítek s tenčí stěnou můžeme tyto montpáky klidně vozit integrované do našeho kola i v terénu, byť v tomto případě není zasazení do konců řídítek tak čisté.

Z hlediska praktičnosti není co vytknout, s montpákami se pracuje úplně stejně jako s běžným provedením. Odolnost materiálu je vynikající a vytvarování i zahnutí koncové části maximálně promyšlené. Pouze musíme zapomenout na možnost zajištění jedné z montpák za výplet kola, bez čehož jsme se při zouvání silničního pláště zcela obešli.

Cena páru montpák Ritchey je 390 korun.

(kad)

 

datum: 13.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign