Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

To by byla ozdoba i pro vaše kolo...

Luxus

V devadesátých letech byly nejluxusnějšími „výplety“ karbonové loukotě Spinergy nebo Spengle. Ty první se dočkaly většího rozšíření, ty druhé zase vypadaly lépe a nesekaly při pádu prsty. Podobným libůstkám v bikovém světě postupně odzvonilo a zůstaly nám duralové či ocelové paprsky, samozřejmě v kombinaci s karbonovým ráfkem, když už tedy má být řeč o luxusu.

Nicméně stále se objevují vlaštovky koketující s karbonem ve větší míře, jako například počin německé firmy Bike Ahead Composites, která vyrábí karbonová loukoťová kola. Jejich základem je náboj od další německé garážovky Acros, známé hlavně CNC součástkami z hliníkových slitin a hydraulickým bikovým řazením. Zbytek už si v moderním zařízení, stejném jako používají firmy na výrobu dílů pro F1, vyrábí Ahead Composites sami. Jde o karbonové kolo ac-26 Biturbo se šesti nosnými paprsky, ráfkem s vnitřní šířkou 22 mm a hmotností 1169 gramů v galuskovém, respektive 1279 gramů v plášťovém provedení. Podle výrobce nejde o běžný karbon, ale o materiál CFRP kombinující karbon a další prvky pro navýšení pružnosti a odolnosti. To by mělo zaručit při nízké hmotnosti vysokou odolnost. Boční tuhost kol je 80 N/mm, ovšem hmotnostní omezení pro jezdce je 95 kilogramů, a to včetně oblečení a batohu. Výrobce poskytuje záruku tři roky pro prvního majitele a garantuje výměnu kol za nová při poškození vinou materiálu či konstrukce nebo 40% slevu na nová kola při zavinění destrukce jezdcem.

Kromě šestadvacítkové verze je v nabídce ještě ac-29 Biturbo, tedy devětadvacítka s hmotností páru 1379 gramů. Vybírat lze z provedení s rychloupínákem či 15mm pevnou osou nebo variací pro Lefty, vše se šestiděrovým uchycením kotouče, který může mít maximální průměr 185 mm. Vzadu je dostupná rychloupínací klasika nebo pevná osa 142x12 mm. Za každý luxusní kousek se ovšem řádně platí, což v případě plášťové verze, v nabídce je i galuskové provedení, činí 2900 eur za pár. Bratru tedy nějakých 74 000 korun za dvě hezká karbonová kola. Každopádně na vyjížďce byste s nimi okouzlili a byli možná jediní v partě, ne-li v okresu či kraji, na druhou stranu, pamětníci devadesátých let by vás mohli podezřívat, že jste na internetu koupili nějaký naleštěný historický kousek. I když tenkrát to ještě nebylo na kotoučovky...

(už)

datum: 22.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign