Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Titanové kliky

Pokud ulítáváte na výstředních komponentech, rozhodně vás budou zajímat bikové kliky Aerozine X-11. Na jejich výrobu byl totiž použit titan, který z této součástky dělá vyloženě luxusní záležitost.
Titanové kliky X-11 mají výrazný průhyb a především maximální vybrání materiálu v zadní části. Průřez střední části obou klik tedy vychází z tvaru písmene U. Zpracování titanu je v tomto případě opravdu špičkové, o čemž svědčí i jednodílné provedení pravé kliky a „čtyrpacky“ pro uchycení převodníků. V duchu současného trendu integrace je i u klik Aerozine X-11 široká dutá osa velkého průřezu napevno spojena s pravou klikou. Levá klika se nasazuje na jemný tisícihran a stahuje se k ose podobně jako u systému Hollowtech II. Namísto dvojice šroubů u Shimana je zde ale použit šroub jediný, samozřejmě titanový!
Kliky Aerozine jsou nabízeny v délkách 170 a 175 mm ve třech verzích, s klasickým trojpřevodníkem 22/32/44, dále s dvojpřevodníkem a vnějším krytem a poslední verze je vybavena jediným převodníkem o síle 4 mm. Převodníky jsou vyrobeny ze slitiny 7075 aluminium a nepostrádají propracovaný systém náběhů a zvedacích kolíčků.
Kliky jsou kompatibilní s miskami a ložisky Shimano nebo FSA, můžete si k nim ale pořídit originál misky s ložisky Aerozine. U těch je navíc možné vybírat z několika možností povrchové úpravy duralových misek. Kromě klasiky v podání černé a stříbrné je to modrá, zlatá nebo červená anodizace.
A teď to nejdůležitější. Hmotnost klik, včetně osy, misek s ložisky a trojice převodníků je 790 g! Cena verze s trojpřevodníkem je 14 900 Kč. Chcete-li se o klikách Aerozine dozvědět více, kontaktujte dovozce, firmu Vokolek Import.
(kad)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
datum: 20.03.07 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign