katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

TF2 vydrží

To můžeme po testu s klidným svědomím potvrdit a upřesněme jen, že se jedná o anglické mazivo TF2 Plus Dry s teflonem, tedy provedení na řetěz nebo lanka či čepy přehazovačky, určené do převážně suchých podmínek.

Od značky TF2 jsme už testovali jejich extrémní mazivo do mokrých podmínek a úspěšně, takže jsme byli zvědaví, jak si povede jeho „suchý“ sourozenec. Aplikace na dokonale vypraný a vysušený řetěz, jenž s každým šlápnutím hlučně zašustil, je díky balení s praktickým kapátkem velice jednoduchá. Olej má řidší konzistenci než verze do mokra, takže se rychle dostane do čepů řetězu. Jen lehce jsme pak řetěz přetřeli hadříkem a první metry jízdy ukázaly naprosto tichý projev a hladké řazení. Co nás ale zajímalo, byla odolnost maziva vůči postupnému vytlačení, vyplavení a samozřejmě také schopnost nenalepovat na řetěz prach a nečistoty.

Ačkoliv jde o mazivo s teflonem, zapomeňme díky konzistenci na to, že by z řetězu zmizelo ta rychle, jako tomu kdysi bývalo u extra řídkých maziv s teflonem ve spreji, kdy třeba oblíbené „gétéčko“ nechalo řetěz ševelit už po čtyřiceti kilometrech v terénu. Tady hraje prim olej a teflon je příměsí pro minimalizaci tření. Životnost maziva rozhodně není tím, čeho by se měl uživatel obávat, právě naopak. Čtvero vyjížděk v terénu, kde občas ještě nezmizela řada jarních kaluží, nijak nepoznamenalo výdrž maziva, takže nebylo nutné domazávat. Co se týká imunity vůči nalepování nečistot, proti souroznci do mokra je výrazně nižší a v podstatě stačilo po každé vyjížďce jen přetřít řetěz suchým hadříkem, na povrchu byla jen slabá vrstva nalepeného prachu v místě spoje článků řetězu. Mazivo rovněž slušně odolává vymytí při očistě kola, kterou jsme provedli po třetí vyjížďce, ale jelikož používáme šetrnější variantu metáčku a kbelíku, ne hadici nebo „wapku“, nedostalo takový zásah. I přesto ale musíme potvrdit odolnost vůči vymývání, přece jen nebyl řetěz stále v suchu. Celkově tedy varianta do sucha umí zvládat i ne nějak extrémní mokré podmínky a bude velice spolehlivým mazivem, které dobře nastavuje poměr mezi životností, odolností vůči nalepování nečistot  i schopností vydržet nějaký ten nápor vody. Jelikož jsme řetěz domazávali až po páté vyjížďce, ani spotřeba maziva nebude vysoká, takže větší 125ml balení za 165 korun vydrží dlouho.

 

(už)

 

datum: 27.08.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign