Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Testovali jsme kolo se skrytým elektromotorem!

Absolutní poprask ve světě cyklistiky způsobila belgická závodnice Femke van dem Driesscheová, které komisaři UCI našli v kole skrytý motorek. Událost, na kterou možná komisaři čekali každým dnem, protože indicie, které měli k dispozici, jasně ukazovaly na to, že na něco podobného zřejmě při kontrolách natrefí. Až na MS v cyklokrosu mohli ohlásit BINGO. Na motorek přišli i pomoci speciálního skenovacího zařízení.

Všemožná média plnily obrázky převzaté ze stránek výrobce, který takové motorky ukryté v sedlové trubce vyrábí. Málokdo ovšem na takovém kole s takovým motorkem jezdil. U nás jsme možná jedinými, kdo si to vyzkoušel a otestoval, aby mohl přeci jen erudovaněji o zařízení napsat, především o tom, jak se s takovým motorkem jezdí, jak pomáhá. Případně o tom, jestli je při jízdě slyšet, jak se zapíná a vůbec kompletně funguje. Také jsme kolo tak trochu tajně vykuchali, abychom alespoň trochu nahlédli do útrob rámu.

Netušíme, jestli motorek, který byl v "našem" kole je identický s tím, co měla v kole nešťastná závodnice. Můžeme to jen předpokládat. Všeobecně je známá výrobou takových motorků zatím jen jedna firma. Nebo alespoň jsme o jiné ani zatím neslyšeli. A UCI asi těžko bude zveřejněním firmy dělat reklamu. Může se také klidně jednat o výrobek, který každý nemůže mít k dispozici. Ale to není podstatné. Námi testované kolo mělo k dispozici ukrytý motor, který jezdci pomůže až 100 watty. Samozřejmě nemělo jakýmkoliv způsobem zakamuflovaný spínač a baterii. Jednalo se o komerční verzi, kterou si může pořídit každý (kdo má na to peníze).To také není rozhodující. Skrýt spínač i baterii v době dnešních vyspělých technologiií je to nejmenší, co lze elagantně vyřešit.

Test kola s pomocným, ukrytým elektromotorkem naleznete v Cykloservisu č.4

Co se v něm píše? Především to, že motorek zatraceně dobře pomáhá jízdě ...

Ano, toto kolo má v sobě elektromotor. Když si odmyslíte brašničku s baterií (ta se dá také ukrýt do trubky rámu) a kdekoliv skrytý, třeba jen dotykový, spínač, tak váš soupeř který bude vedle vás trpět, nepozná vůbec nic.

 

 

datum: 03.02.16 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign