cratoni

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Testovali jsme kolo se skrytým elektromotorem!

Absolutní poprask ve světě cyklistiky způsobila belgická závodnice Femke van dem Driesscheová, které komisaři UCI našli v kole skrytý motorek. Událost, na kterou možná komisaři čekali každým dnem, protože indicie, které měli k dispozici, jasně ukazovaly na to, že na něco podobného zřejmě při kontrolách natrefí. Až na MS v cyklokrosu mohli ohlásit BINGO. Na motorek přišli i pomoci speciálního skenovacího zařízení.

Všemožná média plnily obrázky převzaté ze stránek výrobce, který takové motorky ukryté v sedlové trubce vyrábí. Málokdo ovšem na takovém kole s takovým motorkem jezdil. U nás jsme možná jedinými, kdo si to vyzkoušel a otestoval, aby mohl přeci jen erudovaněji o zařízení napsat, především o tom, jak se s takovým motorkem jezdí, jak pomáhá. Případně o tom, jestli je při jízdě slyšet, jak se zapíná a vůbec kompletně funguje. Také jsme kolo tak trochu tajně vykuchali, abychom alespoň trochu nahlédli do útrob rámu.

Netušíme, jestli motorek, který byl v "našem" kole je identický s tím, co měla v kole nešťastná závodnice. Můžeme to jen předpokládat. Všeobecně je známá výrobou takových motorků zatím jen jedna firma. Nebo alespoň jsme o jiné ani zatím neslyšeli. A UCI asi těžko bude zveřejněním firmy dělat reklamu. Může se také klidně jednat o výrobek, který každý nemůže mít k dispozici. Ale to není podstatné. Námi testované kolo mělo k dispozici ukrytý motor, který jezdci pomůže až 100 watty. Samozřejmě nemělo jakýmkoliv způsobem zakamuflovaný spínač a baterii. Jednalo se o komerční verzi, kterou si může pořídit každý (kdo má na to peníze).To také není rozhodující. Skrýt spínač i baterii v době dnešních vyspělých technologiií je to nejmenší, co lze elagantně vyřešit.

Test kola s pomocným, ukrytým elektromotorkem naleznete v Cykloservisu č.4

Co se v něm píše? Především to, že motorek zatraceně dobře pomáhá jízdě ...

Ano, toto kolo má v sobě elektromotor. Když si odmyslíte brašničku s baterií (ta se dá také ukrýt do trubky rámu) a kdekoliv skrytý, třeba jen dotykový, spínač, tak váš soupeř který bude vedle vás trpět, nepozná vůbec nic.

 

 

datum: 03.02.16 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign