deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

test rukavic Chiba DH X series

Chiba DH X Series

Nabídka cyklistických rukavic prestižní německé značky Chiba obsahuje vedle klasických letních a zimních modelů, určených pro horskou i silniční cyklistiku, také speciální zimní sjezdový typ s označením DH X. Za 1499 nabídnou tyto rukavice nejen nadprůměrný komfort, ale především vysokou životnost a funkční ochranu ruky jezdce.

Základem modelu Chiba DH X Series je dlaň ze syntetické kůže Clarino s protiskluzovou úpravou, která přijde nejvíce vhod na prstech. Kontakt s brzdovou pákou je proto při jejím stisku velice jistý. Tlak mezi dlaní a gripem účinně rozkládá dvojice polstrovaných gelových insertů s překrytím z kevlarové tkaniny. Nejvíce namáhanou partii v horním okraji dlaně kryje výztuha z materiálu Rubbertec. Ten je použit i zespodu manžety stahující zápěstí, kde zpevňuje neoprenovou část při natahování rukavice na ruku.

chiba1

Na hřbetu rukavice je nejvýraznější anatomicky tvarovaný karbonový odlitek, překrývající klouby prstů. Jinak je horní díl především kombinací vysoce kvalitní přírodní kůže a pevného nylonu. Prostředník a ukazovák jsou navíc vybaveny zpevněním v oblasti středových kloubů a na špičkách prstů jsou šípovité gumové výztuhy. Pryžový „nárazník“ je přítomen zboku rukavice a zdvojení materiálu je také v oblasti mezi ukazovákem a palcem. Izolace proti chladu je vyřešena pomocí dutého vlákna. Celý hřbetní díl navíc využívá membránu Eurotex, takže i odolnost proti vodě by měla být dostatečná.

A teď již k praxi. Střih rukavice si dovolíme označit za ideální. Přesně kopíruje tvar ruky i zakončení prstů. Dostatek prostoru má i palec, což ne vždy bývá u zimních rukavic pravidlem. Celková délka střihu je optimální a zápěstí je výborně chráněno před chladem. Přestože je stahovací pásek se suchým zipem rozměrově menší, manipulace s ním je bezproblémová, a to i v zateplené rukavici. Míra tepelné izolace je vzhledem k určení pro -5 až +10 °C odpovídající. V praxi rukavice skutečně nabídly výrazný tepelný komfort i při teplotách kolem bodu mrazu. Udávané desetistupňové maximum je však již opravdovým teplotním mantinelem. Zatímco při teplotě okolo nuly či plus pěti stupňů tyto rukavice doporučíme i dalším jezdcům, třeba s all mountain zaměřením, vyšší teplota již dovolí pouze jízdu s menší fyzickou zátěží. Jako vyloženě zimní ale tyto rukavice rozhodně ocení všichni vyznavači drsnějšího ježdění, použitelné jsou i na běžné cross-country.

Nadchla nás odolnost rukavic proti promoknutí. Přítomnost membrány ji sice předpovídala, ale i tak byla nadstandardní. Membrána je totiž použita u všech horních panelů, tedy i u froté na hřbetu palce. Na vysoké úrovni je rovněž životnost rukavic. To se týká jak precizně provedených pevných švů, tak i samotných materiálů. Přesné usazení na ruce nabídla karbonová tvarovaná výztuha. Rukavice jsou zkrátka ušity s německou precizností a s vědomím, že jen nepatrné vychýlení této výztuhy by znamenalo nemalé snížení komfortu. Takže rukavice Chiba DH X Series od nás dostávají za jedna.

(kad)

Plusy: střih, zateplení, odolnost proti promoknutí, ochrana ruky

Minusy: nenalezli jsme

datum: 07.12.08 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign