Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Test MTB pláště Kenda Komodo

Plášť v rozměru 2,1 palce má ekonomickou hodnotu 30 TPI, což se projevilo na solidní ceně 630 korun. V tomto provedení by měl odolat maximálnímu tlaku 65 PSI a jeho hmotnost je 678 gramů. S drátěnou patkou jde plášť nasadit poměrně pohodlně s použitím jedné montpáky. V rozměru 2,1 palce působí na ráfku trochu objemnějším dojmem, což se dobře projevilo na kvalitním tlumení.

Profil je zlatým středem mezi kulatým a plochým provedením, takže plášť dobře vede do zatáček, ovšem není problém vycítit jeho hranu a najít tak optimální hranici, kdy se do něj lze v zatáčce opřít.

Středně vysoký vzorek se skládá ze čtvercových profilů, které jsou hustě rozmístěny, takže plášť se má za jízdy po čem odvalovat a jeho valivý odpor je poměrně nízký. Boční profily jsou nepatrně vyšší, což se projevilo větší jistotou v zatáčkách. Na suchu plášť točí dobře, za mokra je třeba trochu více opatrnosti. Pod bržděním se pak na blátě tak dobře nezakousne, což je následkem jeho nižšího vzorku, a jeho vlastnosti v bahně jsou tedy průměrné.

Samočisticí schopnost je střední, mezi nižšími profily se bláto tolik nedrží. Velmi kvalitně plášť jede po asfaltu a tvrdém povrchu. Ovšem na štěrku nebo prašném povrchu má v záběru výraznou tendenci prokluzovat. Celkově je Komodo pláštěm vhodným pro delší vyjížďky nebo maraton, kde není třeba blesková akcelerace, ale jezdec má více času pro ovládání kola.

Pro agresivní XC bychom jej vzhledem k tendenci prokluzovat nedoporučili. Trvanlivost vzorku je vzhledem k ceně více než příznivá. Po pětistovce testovacích kilometrů v těžším terénu se prostřední část běhounu opotřebovala jen minimálně.

datum: 29.09.07 - kategorie: Testy kol

Komentář:

 1. [1] Ja?No!

  Karma je do blata?
  to myslite vazne?

  14.10.07, 18:14:16
 2. [2] kany

  Nejsem sice autorem článku, ale je to tak jak kolega píše. Myslíme to vážně. Mrkni se třeba na tento odkaz, co píše jakýsi Radimerský, vítěz maratonu z loňského roku: http://cyklo.interier.com/serie2006/zprava.asp?NewsID=GJ46ypr10O...

  14.10.07, 20:11:23
 3. [3] MOBI

  dobrý den, tento plášt se hodí spíše na zádní nebo na přední?

  03.05.08, 15:12:43
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign