Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Test Camelbak Classic

Jako se postupně s příchodem každého nového modelu zvětšují auta, stejně tak rostou jednotlivé typy batohů Camelbak.

hrdloModel Classic, jenž je druhým nejmenším a zároveň nejlevnějším v nabídce, se svou velikostí i praktičností dostal postupně tam, kde donedávna kraloval typ Rogue. Už se tedy zdaleka nejedná jen o jednoduchý vak s rezervoárem uvnitř, kromě propracovaného anatomického střihu týkajícího se především popruhů, je vybaven i menší kapsičkou na drobnosti a vnější stahovací gumou.

Vstup do širokého nalévacího hrdla rezervoáru Omega je překrytý proti zaprášení či zablácení. Vak lze jednoduše vyjmout a plášť batohu samostatně vyprat, hrdlo je uvnitř zajištěno pouze jedním stahovacím řemínkem. Z drobností potěší poutko pro zavěšení a především dostatek reflexních prvků.

Záda batohu jsou vyrobena z materiálu dobře transportujícího pot od těla, popruhy jsou pro co nejmenší zapaření ušity z pevné síťoviny. Potěší široká možnost nastavení popruhů a opět reflexní prvky na nich instalované. Méně už potěší absence bederního pásu. Přestože se jedná o relativně malý batůžek, pouhý hrudní pás mu při jízdách v terénu nestačí. Při sjezdu prudších klesání má batoh tendenci se posunovat po zádech nahoru až ke krku, což není zrovna příjemné. To je ale jediná výtka, kterou k modelu Classic máme.

Maximální pochvalu naopak zaslouží, jako již tradičně, náustek s devadesátistupňovým zahnutím uzávěru, jenž byl dříve výsadou pouze luxusnějších modelů. Náustek nabízí nejen možnost relativně vysokého průtoku nápoje, ale pitkopředevším dokonalou těsnost.

Stejnou pochvalu zaslouží i odolnost samotného rezervoáru. V útrobách batohu, tedy přímo v kontaktu se stěnou rezervoáru, jsme vozili jak pumpičku, tak i multiklíč, a k žádnému, byť sebemenšímu, poškození materiálu během celé sezóny nedošlo! Menší kapsa bez problému pojme například peněženku a mobil, gumicuk pak může posloužit třeba k uchycení větrovky.

Batoh Camelbak Classic je nabízen se dvěma různými objemy rezervoáru, a sice dva a tři litry. Dvoulitrový je většinou dostačující, maratonci ale jistě rádi využijí větší variantu. Cenu, která je podle velikosti rezervoáru 1090 nebo 1190 korun, považujeme vzhledem k celkovému provedení za příznivou. Vybírat je možné z šedo-modré, šedo-černé a šedo-červené barevné kombinace.

(kad)

 

Plusy: tvar a materiál zad a popruhů, přístupnost nalévacího hrdla, životnost rezervoáru, funkce náustku, cena

Mínusy: absence bederního pásu

pitko

datum: 20.10.07 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign