katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Test bezdrátového cyklocomputeru BBB BCP-12W

Bezdrátové computery si mezi cyklisty i přes nutnost dvou baterií získávají stále větší oblibu. Testovaný model BCP-12W je středním typem mezi bezdrátovými modely značky BBB.
Na první pohled zaujme jeho širší tělo s rozměrným displejem. Díky tomu jsou všechny zobrazované údaje dobře čitelné. Pro montáž slouží stahovací plastové pásky a díky možnosti přetočení v držáku lze computer přidělat jak na řídítka, tak na představec. Snímač na vidlici se přidělává stejnými pásky a díky dvěma kloubům jej lze perfektně nastavit proti magnetu v drátech. Ten se dotahuje plochým šroubovákem a svým provedením pasuje i na ploché dráty.
Delší část snímače je natočena směrem nahoru, aby byl zajištěn kvalitní přenos signálu do computeru. Velmi důležitá je správná vzdálenost obou dílů. Mezi computerem a snímačem na vidlici nesmí být víc než 450 mm, jinak by signál neměl tak kvalitní přenos a navíc tím rychleji odchází baterie. Montáž je tedy jednoduchá, stejně jako nastavení obvodu kola či hodin, k čemuž slouží dobře přístupné tlačítko na spodní straně computeru v kombinaci s tlačítkem přepínání jednotlivých funkcí.
BCP-12W disponuje jedenácti funkcemi, tedy záznamem okamžité, maximální a průměrné rychlosti, dále ukáže celkovou a denní vzdálenost, hodiny, stopky a celkový čas jízdy nebo automatický start/stop. Celkové kilometry a celkový čas jízdy se zobrazí jen po zastavení, nikoliv za jízdy. Příjemná je šipka zobrazující klesající či rostoucí průměrnou rychlost. Samozřejmostí je indikátor vybitých baterií, který jsme ale neměli ještě během tří měsíců používání šanci využít.
Jednotlivé funkce jsou standardně označeny, takže je jejich přepínání intuitivní, ovšem výtku máme k tlačítku přepínání, které je z důvodu zvýšené ochrany vůči vodě překryto gumou a ta snižuje citlivost jeho ovládání. Držák je však dostatečně tuhý, takže není problém silněji zatlačit, aniž by se computer někam uhýbal.
Odolnost computeru vůči vodě je dostatečně vysoká, což jsme prověřili během jedné z vydatných jarních bouřek. Cena 980 korun pak potěší všechny, kdo nechtějí mít kolem bowdenu přední brzdy namotaný kabel.
(už)
datum: 28.06.07 - kategorie: Testy kol

Komentář:

  1. [1] Lukas6

    Super tachometr.mám ho doma a jsem velmi spokojen.

    11.02.08, 16:09:50
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign