Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Terminátor, Predátor a Toolmanator

Blackburn Toolmanator 3

Nejspíš některým dílem z řad sci-fi se inspirovali tvůrci multiklíče Blackburn Toolmanator 3, který má ploché tělo a sedmnáct nástrojů, mezi něž patří i, pro multiklíče trochu neobvyklá, minihustilka na tlumiče.

Blackburn Toolmanator 3

Nízké duralové bočnice, tvořící se středovým dílem jeden celek, mezi sebou ukrývají imbusové klíče 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6 a 8 mm, dále Torx klíče T25 a T30, plochý a křížový šroubovák, centrklíč a klíč pro vyšroubování ventilku. Délka jednotlivých nástrojů je maximálně 30 mm, ovšem díky výrazně širokému tělu klíče na ně lze působit hodně velkou silou, protože klíč dobře zapadne do dlaně a nabídne jistý úchop. Nízké bočnice jsou sice trochu cítit v dlani, ale s tím je třeba při servisu v terénu počítat u většiny podobných nástrojů. Kvůli pevnému jednodílnému provedení bočnic a spodní části nehrozí případné kroucení celého klíče při dotahování.

Nýtovač je ve složeném stavu ukrytý v otvoru v základním těle a práce s ním je po vyklopení poměrně snadná. Díky minihustilce na boku lze celý klíč rozložit tak, že hustilka slouží jako páka vratidla nýtovače, a celý proces nýtování je tak poměrně rychlý a pohodlný. V těle nýtovače jsou ukryty dva centrklíče a drážkou na druhé straně lze případně natáčet ploché ocelové dráty výpletu. Pro centrování lze nýtovač odšroubovat, takže vznikne samostatný centrklíč.

Hustilka na boku má ocelový vnitřní píst a duralové vnější tělo. Koncovka na autoventil se lehce šroubuje na tlumič nebo vidlici, vyvinout vysoký tlak díky miniaturnímu průměru není problém. Pouze celkový objem vzduchu není moc velký pro nahuštění tlumiče z prázdného stavu. Spíše je to nouzové řešení pro případné doladění tlaku v tlumiči během cesty.

Hmotnost klíče včetně neoprenového návleku je 145 gramů, cena 999 korun je sice trochu vyšší, ovšem vzhledem ke zpracování, designu a funkcím je plně odpovídající.

(už)

Plusy: funkce, bytelnost, skladnost

Minusy: nejsou

 

datum: 25.07.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign