katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Takový příjemný silikon

Silikonový inSPORTline

Móda silikonových blikaček a doplňků, kterou odstartoval australský Knog, dává vzniknout celé řadě méně i více povedených variant na téma osvětlení. Jedním z designově povedených kousků je přední a zadní blikačka inSPORTline WC147.

Tělo blikačky je z bílého nebo červeného plastu, na který je nalisované silikonové poutko s dvěma jistícími zobáčky. Spodní strana světla má malou plošku, kterou dosedne na řídítka nebo sedlovku, a poutko se jednoduše obtočí okolo a převlékne přes plastové tělo. Aby poutko nebylo příliš vzadu a blikačka se nesklopila, k tomu slouží dvojice silikonových výstupků na bocích. Spínač na horní straně je krytý silikonem, ale jde aktivovat velmi lehce i v dlouhoprstých rukavicích. Na rozdíl od některých podobných blikaček, které je třeba silně stisknout, je v tomto případě zapnutí i vypnutí zcela bez problémů. Diodu za plastovým krytem „mléčné“ barvy napájí dvojice baterií CR2025, které by dle výrobce měly napájet světlo až 160 hodin během souvislého svícení nebo 220 hodin blikání. Pro jejich výměnu je součástí balení miniaturní šroubovák.

svetlo_na _kolo_insportline

Svítivost přední blikačky není kvůli mléčnému sklu příliš výrazná a cesta je nasvícená jen přímo před kolem, ve vzdálenosti deseti metrů už je kužel světla výrazně slabší. Nicméně blikačka je viditelná ze vzdálenosti xx metrů, takže bezpečnostní funkci bez obav splní, a kdo jezdí často v noci, bude muset sáhnout po výkonném světle, kterým ji doplní. Režim blikání má pomalejší frekvenci, což není nejpříjemnější, takže jsme raději volili konstantní svícení. Pro zadní blikačku platí v uchycení a ovládání totéž. Cena jednoho kusu je 140 korun, což vzhledem k celkem líbivému provedení a standardnímu výkonu není příliš.

(už)

datum: 24.11.11 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Svítivost přední blikačky není kvůli mléčnému sklu příliš výrazná a cesta je nasvícená jen přímo před kolem, ve vzdálenosti deseti metrů už je kužel světla výrazně slabší. Nicméně blikačka je viditelná ze vzdálenosti xx metrů

    21.06.13, 08:11:39
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign