schindler38

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Taková malá stříbrná pumpička

Nejhorší, co se vám může stát, když zůstanete s píchlým kolem na asfaltu uprostřed polí nebo na horském kole uprostřed lesa, je zjištění, že rezervní duši nebo lepení sice máte, ale na nafouknutí máte maximálně svá ústa. A těmi duši opravdu nenatlakujete. Pumpičku jste si zapomněli doma.

Takovou malou pumpičkou, která je tak malá, že opravdu hrozí, že ji doma zapomenete, je malá stříbrná věcička od Birzmana. Její délka 13 centimetrů a průměr dva centimetry si totiž říká přímo o to, abyste si ji před každou vyjížďkou dali do zadní kapsy dresu. Jsou ale i tací cyklisté, kteří si už z principu nechtějí své krásné silniční kolo „hyzdit“ pumpičkou. Někteří tento svůj zvyk dodržují tak důsledně, že nevozí pro jistotu žádnou. Potom škemrají na kamarádech, nebo zoufale klepou na dveře nejbližšího stavení.

Hliníková pumpička Birzman Mini Apogee je nejen funkční minipumpičkou, ale i designovou záležitostí. Příjemné je, že výrobce ji vybavil novým Snap-It adaptérem, který pasuje na galuskový ventilek i autoventilek. V případě autoventilku adaptér jen nasadíme na závit a našroubujeme ho. Pokud máme autoventilek, posuneme vrchní kroužek adaptéru dolů a na ventilek ho nasadíme. Adaptér vrátíme zpět kvůli těsnosti.  Je ale jasné, že přetlačit tlakem vzduchu z pumpičky galuskový ventilek je snadnější než u autoventilku. Ostatně, to se týká všech pumpiček.  Nejdůležitější ovšem je, jak se pumpičkou pracuje. Překvapivě dobře. Píst o menším průměru neklade odpor, a tak nám nezbývá už nic jiného, než abychom krátkou prací, v případě silničního kola asi dvě minuty i méně, dostali do duše potřebný tlak. U horského kola to bude samozřejmě trvat o něco déle. Trvá to sice déle než s běžnější větší pumpičkou, ale s tím musíme počítat. Mini Apogee je také vhodný doplněk k bombičce, kterou mnozí vozí místo pumpičky. Ale už jsme několikrát viděli, jak nešťastný defektář vytáhl bombičku, nasadil … a vzduch mu utekl kolem ventilku. Pokud budete mít v kapse nebo dokonce v brašničce (do větší brašničky se vejde) Birzmana, nějaký uniklý vzduch vás nerozhodí. Máte rezervní řešení. Zbývá už jen dodat, že tuto hezkou věcičku si pořídíte za cenu těsně pod sedm stovek. Je to dost, ale kupujete si pumpičku navždycky. Použijete ji málokdy, protože to není pumpa na běžné pumpování, ale zase to je nezbytnost. Abyste nemuseli klepat na to stavení.

 

(kany)

 

datum: 29.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign