katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Tak trochu jiná vesta

Značka Maloja si zakládá na precizním zpracování a použití špičkových materiálů, přičemž „multisportovní“ vesta nazvaná AuronsM. splňuje tyto tradiční hodnoty německého výrobce do puntíku. Velmi decentní vzhled zde totiž tak trochu maskuje nejvyšší možnou kvalitu, která vyjde najevo až při bližším prozkoumání a samozřejmě při samotném používání. Klasický střih s delším trupem nabídne maximální praktičnost a především univerzalitu – vedle cyklistického použití tuto vestu jistě ocení například běžečtí lyžaři, in-line bruslaři a mnozí další vyznavači pohybu v přírodě.

Velmi nízká gramáž použitých materiálů a jejich funkce zde zajistí nejen ideální usazení na těle, podpořené rovněž nadstandardní elasticitou, ale samozřejmě také zcela dostačující ventilaci. Zatímco přední a boční panely, včetně horního zádového, jsou ušity ze středně zatepleného třívrstvého materiálu s vysoce funkční protivětrnou membránou Stormshell+, tak celý hlavní zádový panel je tvořen tenkou elastickou pleteninou Star Stretch s výraznou vnitřní strukturou tvořenou malými plastickými hvězdičkami. Tento materiál zde zajišťuje perfektní termoregulaci a ve srovnání s klasickou síťovinou je uživatelsky podstatně dokonalejší, při zachování takřka totožného odvětrání a velmi rychlého schnutí. Použitý materiál pak opět nabízí vysokou pružnost ve všech směrech, a skvěle se proto doplňuje s membránovým materiálem TecnoStretch na ostatních panelech vesty.

Maximální pochvalu si odnáší střih s ideálně vysokým i širokým límcem, s vhodně velkými průramky obšitými pružným lemem a v neposlední řadě s předním zipem funkčně podloženým proti profouknutí. Nechybí zde horní „garáž“ pro jezdce zipu a použití velmi jemného materiálu na vnitřní straně límce. Naopak nám trochu scházely reflexní prvky a u spodního lemu vesty by někomu mohlo chybět stahování, které však z našeho pohledu není potřeba. Při jiném použití než cyklistickém se hodí také malá náprsní kapsa. Jinak je vesta z funkčního hlediska klasikou, s celou přední partií skvěle odolávající profouknutí i promoknutí a pochválit musíme rovněž použití membránového materiálu na celé horní třetině zad, což přijde nejvíce vhod právě při jízdě na kole.

Cena vesty Maloja AuronsM. WB Vest je 3490 korun.

(kad)

 

 

datum: 22.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign