deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Tactixký computer

RavX Tactix 1

RavX Tactix 1Ze sortimentu levnějších computerů jsme otestovali model RavX Tactix 1, který nabízí za cenu 399 korun rozhodně něco navíc.

Součástí balení jsou totiž dvě sady kabeláží, takže computer lze automaticky používat na dvě kola a není třeba už shánět druhou kabeláž. Držáky obou se liší podle uchycení na řídítka nebo na představec. Uchycení dvěma stahovacími pásky, standardní tloušťka kabelu i tvar snímače a magnetu. To všechno už patří mezi standard, stejně jako tvar samotného budíku se středně velkým displejem.

K ovládání jednotlivých funkcí slouží dvojité tlačítko na čelní straně směrem k jezdci. Sice je tlačítko dost velké a lze jej pohodlně nahmatat i v rukavicích, k přepínání je ale potřeba trochu zatlačit. Důležité je tedy pevné uchycení budíku na řídítkách nebo stisk tlačítka i budíku zpředu zároveň.

Přepínání jednotlivých funkcí je intuitivní a jezdec se na dvouřádkovém displeji rychle zorientuje. Okamžitý údaj o rychlosti je nahoře doplněn o aktuální poměr vůči průměrné rychlosti. Přepínání funkcí lze navíc volit automaticky, pak se v intervalech zobrazují samy, nebo manuálně, kde si jezdec vybírá.

Computer měří okamžitou, průměrnou a maximální rychlost, celkovou a okamžitou vzdálenost a samozřejmostí jsou hodiny a stopky. Po výměně baterií je možné nastavit původní ujetou vzdálenost. Za danou cenu jsou dvě kabeláže výhodou, škoda jen, že computer nemá paměť pro dva obvody kol, což by vše ještě usnadnilo.

www.cyklomax.cz

 

(už)

 

Plusy: cena, dvě kabeláže

Minusy: odpor tlačítka

datum: 06.05.10 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign