deluxe-cycling

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Tachometr za lidovku

Cyklocomputer Longus M-1

Cyklocomputer Longus M-1 patří svojí cenou kolem 220 korun k tomu nejlevnějšímu, co lze mezi značkovými výrobky pořídit, a přitom lze jeho provedení, hlavně co se kabeláže a uchycení týká, srovnávat s mnohem dražšími modely, určenými pro bikování v terénu.

Jednoduchý computer s dvouřádkovým displejem zobrazuje aktuální rychlost a pod ní pak jednu ze tří funkcí, tedy hodiny, celkové a denní kilometry. Počet funkcí patří k minimu, co lze dnes mít, a některé konkurenční modely nabízejí za podobnou cenu funkcí mnohem více. Zobrazované údaje uspokojí spíše „datové minimalisty", nicméně pro základní informace o vyjížďce je to dostatečné. Ovládání jediným tlačítkem neklade výraznější odpor a číslice na displeji jsou i přes jeho menší rozměry dobře čitelné.

Velkým plusem tohoto computeru je ovšem jeho hardware, tedy držák a kabeláž. Plastový držák na řídítka se upevňuje dvojicí stahovacích pásků přes gumovou podložku. Ta má otvor pro ukrytí kabeláže, takže nehrozí její snadné utržení, v případě kolize s větví. Navíc, průměr kabelu je silnější než u klasických computerů a koresponduje s některými známými modely určenými vyloženě do terénu. Odolnost vůči poškození tedy patří k nadstandardu, což se u většiny takto levných modelů říci nedá. Snímač na vidlici je rovněž jištěn dvojicí pásků, kovový magnet se k drátům jednoduše dotáhne rukou.

Celkové zpracování, tedy jak designem, tak odolností kabeláže, patří k nadstandardu, jediným omezením bude pro někoho malý počet nabízených funkcí. Za příplatek zhruba čtyřiceti korun lze mít ovšem verzi M-2, která už nabídne i maximální a průměrnou rychlost a také stopky, takže tam nelze vytknout téměř nic.

(už)

 

Plusy: odolnost kabeláže, cena, malé rozměry

Minusy: počet funkcí

datum: 28.08.13 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign