katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Tabulka převodů ke stažení

I když vaše silniční kolo disponuje dnes běžnými 16, 18, 20 nebo dokonce až 30 (v případě použití trojpřevodníku) možnostmi převodů, je jasné, že mezi některými kombinacemi jsou nepatrné rozdíly. Také samozřejmě na některé převody můžeme zapomenout - například převod 53 x 25 asi málokdo zařadí a i naše přehazovačka by valila oči na to, co se jí snažíte podsunout. Také jste třeba váhavý střelec a rozhodojete se se, jestli compact převodníky (třeba 34/50) jsou pro vás výhodnější a nejlehčí převod 34 x 23 lehčí než třeba 39 x 25 u běžných převodníků.

Pokud si stáhnete z níže uvedeného odkazu naši tabulku, kterou jsme pro vás připravili, odpadne vám únavné počítání a opotřebování tlačítek vlastní kalkulačky. V tabulce najdete opravdu maximální rozmezí zubů převodníků a pastorků kazety. Tabulku si třeba vytiskněte a zvýrazňovačem či označte převody, které vás zajímají nebo o kterých uvažujete. Průsečík vám řekne, jakou vzdálenost při jednom otočení klik ujedete. Jednou z veličin vzorečku je samozřejmě průměr kola. Protože záleží na velikosti ráfku i pláště, připravili jsme pro vás celkem tři tabulky, pro průměr kola 67, 68 a 69 cm. Zvolte tu tabulku, která je průměru vašeho kola nejbližší. Tabulky pro jednotlivé průměry jsou označeny např: prevody68cm.pdf pro průměr kola 68 cm.

http://www.cykl.cz/data/prevody/prevody67cm.pdf  

http://www.cykl.cz/data/prevody/prevody68cm.pdf  

http://www.cykl.cz/data/prevody/prevody69cm.pdf  

datum: 15.09.05 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign