katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Svítící podsedlovka

Ortlieb už dávno nejsou jen cyklistické brašny z extrémně odolného materiálu, zdobící nosiče všech cestovatelů. Jsou to jak špičkové produkty pro dlouhé cesty, tak městské stylovky, dokonale propracované bikepackingové brašny nebo brašny, kombinující v sobě jak funkčnost, tak prvky pasivní bezpečnosti. To poslední platí pro produkty označení dodatkem High Visibility, jejichž materiál je prošitý reflexní nití a po nasvícení doslova září.

Naším testem prošla 290g podsedlová brašna Ortlieb Saddle-Bag Two High Visibility, která kombinuje tak trochu bikepackingový styl s každodenním využitím. Jedná se o podsedlovku za 1790 korun s objemem 4,1 litru, vyrobenou z hrubšího voděodolného materiálu a samozřejmě vybavenou zadním rolovacím uzávěrem jako u bikepackingových brašen. Na rozdíl od nich ale nespoléhá na uchycení k sedlovým ližinám pomocí stahovacích popruhů, ale je na horní straně vybavena plastovým mechanismem, jenž se jednoduše nacvakne do držáku našroubovaného k sedlovým ližinám. Tedy standardní montáž jako u malých brašen, navíc pojištěná poutkem na suchý zip, jímž se upevní k sedlovce.

Jak je u Ortliebu zvykem, panely spojují svařované švy a nosný systém je upevněn  pomocí šroubů, takže v kombinaci s rolovacím uzávěrem je brašna vodotěsná. Vnitřní prostor má plastovou výztuhu držící základní tvar a vstup dovnitř je opravdu bez omezení. Spacák dovnitř asi nenacpete, tedy vyjma miniaturního letního provedení, ale větrovku či bundu, svačinu, duši a další nezbytnosti na celodenní toulání na kole se tam pohodlně vejdou. Nacvaknutí do držáku je doslova bleskové, stejně jako vyjmutí z něj, lehké zdržení páskem na sedlovku je pak jen malá daň za doslova neprůstřelné uchycení, které ani v terénu nedovolilo brašně nějaké nechtěné pohyby.

 

 

Rolovací uzávěr lze zajistit buď v pozici maximálního objemu brašny, případně jej lze zarolovat až k plastové vnitřní výztuze, pokud bude objem věcí uvnitř malý. Boční stahovací popruhy mají regulovatelnou délku a čtveřice reflexních ploch na zadní straně brašny s tím vyloženě počítá. Navíc tam nechybí vyřezaná „poutka“ pro upevnění blikačky a reflexe je i na bocích. Zmíněná reflexní nit vetkaná do žlutých panelů pak za tmy pozvedne pasivní bezpečnost brašny na maximum. Ve všech ohledech tak brašna nabízí dokonalé zpracování a vynikající funkčnost. Co se týče jejího tvaru, nepatrnou výhradu jsme měli při upevnění na silniční kolo, kde se jezdec přece jen trochu dotýkal přední hrany brašny zadní stranou stehen. Tady to chce buď vyšvihanější nohy, nebo bychom plastovou výztuhu uvnitř na každé straně o centimetr zúžili. Posunout brašnu na sedle výrazněji dozadu totiž vzhledem k poutku na sedlovce i pozici držáku nelze. To byla ale jediná drobná výtka, kterou jsme k tomu produktu našli, jinak svého majitele nadchne v každém směru.

 

(už)

 

 

datum: 11.10.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign