deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Svítící hustilka TOPEAK

Když jde o produkty značky Topeak, můžeme vždycky čekat něco výjimečného a inovativního. Zakomponovat blikačku do hustilky, to může napadnout designéry snad jen téhle značky a úspěch, v podobě významného ocenění za design, je toho důkazem. Hustilka Topeak Mini Rocket iGlow totiž díky použití čirého plastu a integraci červeného světla do vnitřního pístu funguje zároveň i jako zadní světlo či blikačka.

Malé rozměry předurčují tuto hustilku s délkou 170 mm pro silniční kola, kde nebyl problém dosáhnout vysokého tlaku 140 psi (výrobce udává maximum 160 psi), ale hustit s ní díky menšímu objemu bikový plášť bychom asi nechtěli. Plastová pístnice je čirá, takže je krásně vidět jak vnitřní červený píst, který nasvětluje 0,5W dioda, tak těsnicí kroužky. Jednoduchá plastová rukojeť ukrývá spínač blikačky a dvojici knoflíkových baterií CR2032 uvnitř. Hlavice je rovněž plastová, ovšem krytá u otvoru pro ventilek plechem a vybavená hliníkovou jisticí páčkou na opačné straně.

Aby bylo možné hustilku plně využít jako blikačku, jsou v balení speciální držáky na sedlovou trubku či zadní stavbu. Jeden sevře rukojeť hustilky pevně po obvodu, kdežto na druhý vybavený speciálním trnem se hlavice na opačném konci nasadí stejně jako na ventilek. Praktické a velice snadné, navíc oba držáky se upevňují jednoduše gumičkou. Rukojeť s vypínačem má pro montáž na rám i vnitřní jištění k pístnici, takže ji stačí lehce pootočit a bajonetový uzávěr zajistí celou hustilku proti samovolnému roztažení. Při montáži na sedlovku je spínač světla dobře přístupný, ale v dlouhých rukavicích se hůře ovládá. Na sedlové vzpěře už je to se zapnutím světla horší, to chce spíš aktivovat před jízdou. Každopádně, tenhle systém by měl dle výrobce vydržet svítit padesát hodin a blikat jednou tak dlouho. My jsme testovali hlavně viditelnost za tmy a ze vzdálenosti zhruba tří set metrů je vidět krásně nasvícená blikající sedlovka.

Praktická funkce, tedy huštění, je zcela bez omezení, pakliže nevyžadujete nějakou ergonomickou rukojeť a podobně. Tady jde o jednoduchost s maximální funkčností, navíc na galuskovém ventilku jsme nemuseli zpočátku ani používat aretační páčku, těsnění v hlavici totiž drželo dokonale.

Tahle 63gramová hustilko-blikačka je co se týče designu hodně povedeným kouskem, ovšem cena 839 korun není zrovna málo. Za ty udivené pohledy, dostatečné osvětlení nebo možnost sledovat při huštění práci pístu to ale stojí.

(už)

 

datum: 23.05.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign