Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Svezení na slupce

Když už má někdo na kole namísto klasického sedla jen lehký karbonový model, nelze takovou skořepinu nazvat jinak než jako slupičku, protože tloušťky takových kousků jsou opravdu minimalistické. Nejinak je tomu i v případě sedla Trigon VCS06, jež je tenoučkou karbonovou skořepinou na speciálně tvarovaných ližinách.

Tenhle model s hmotností 83 gramů je vyroben z materiálu Venus C7 a vrchní vrstva je z 3K pleteniny. Skořepina nese logo značky, i když mnohem víc na první pohled zaujme tvarování středového otvoru s dvojící spojovacích příček. Jednak tvar samotné skořepiny je zajímavý a v kombinaci s kvalitní výstelkou kalhot dokáže díky vlastní flexibilitě docela zajímavě pohlcovat rázy, ale pak jsou tu ještě ližiny. Ty mají patentované řešení, kdy střední 9mm upínací část přechází vpředu i vzadu do nízkého plochého profilu, který je pak napojen na spodní část skořepiny.  Přední i zadní napojení se tváří docela poctivě, takže o nějakou destrukci po nasednutí jsme strach neměli, spíše je zajímavé, jak si sedlo dokáže poradit jednak se zatížením jezdce, ale i s rázy odspodu. Skořepina je totiž ve střední a zadní partii docela pružná, takže se dokáže díky poddajnosti částečně přizpůsobit tlaku v daném místě a výrazně propružit. Ližiny samotné pak rovněž ukázaly na nekvalitním povrchu docela slušnou absorpční schopnost, takže i když je to sedlo bez polstrování, o absenci tlumení tady rozhodně hovořit nelze, zvládá to dostatečně. Výrobce tvrdí, že tato technologie by měla zvládnout propružení v řádu 25-30 mm, což se zdá opravdu až moc, ale 10 mm jsme byli sami schopni zaznamenat při silném stlačení skořepiny v dlaních.

Pokud bude celkový střih s délkou 270 a šířkou 125 mm vyhovovat konstituci jezdcova pozadí, má zpola vyhráno, protože tvarování tohoto kousku za 4290 korun je docela odpovídající a nikde zbytečně netlačí. Takže proč se nesvézt na karbonové slupce, je to docela příjemné.

(už)

 

datum: 20.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign