schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Světový rekord, ale má hodnotu?

Rozhodně to byla příležitost, ale nebyl to ojedinělý výkon, nebyl to pravděpodobně ani dobrý výkon, přesto je Jens Voigt zapsán v historických tabulkách, jako držitel světového rekordu.

Pokusy a zaznamenané rekordy jsou ve stodvacetileté historii velice řídké, před „technickou revolucí“ se vždy čekalo na nějaký výjimečný talent, na cyklistu, který je jedním z nejlepších. 
Nyní UCI nabídla ojedinělou příležitost se zapsat do tabulek a využil ji Jens Voigt. Byl to výborný marketingový tah Treku, byla to výborná rozlučka cyklistického veterána s kariérou. Ale nebyl to ojedinělý výkon, mezník cyklistiky, byla to jen změna pravidel.

Za těch 42 let se svět cyklistiky změnil z doby železné na dobu karbonovou. Eddy neměl: karbonový rám, karbonové diskové zadní kolo, karbonové diskové přední kolo, karbonové podrážky treter. Neměl triatlonová řídítka, neměl aerodynamickou přilbu, neměl nášlapné pedály. Neměl v tréninku wattmetr, měření laktátu..

(autor:roadcycling.cz)

Kompletní podrobný článek si můžete otevřít na stránkách portálu ROADCYCLING

 

datum: 22.09.14 - kategorie: Sport
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign