Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Světový rekord, ale má hodnotu?

Rozhodně to byla příležitost, ale nebyl to ojedinělý výkon, nebyl to pravděpodobně ani dobrý výkon, přesto je Jens Voigt zapsán v historických tabulkách, jako držitel světového rekordu.

Pokusy a zaznamenané rekordy jsou ve stodvacetileté historii velice řídké, před „technickou revolucí“ se vždy čekalo na nějaký výjimečný talent, na cyklistu, který je jedním z nejlepších. 
Nyní UCI nabídla ojedinělou příležitost se zapsat do tabulek a využil ji Jens Voigt. Byl to výborný marketingový tah Treku, byla to výborná rozlučka cyklistického veterána s kariérou. Ale nebyl to ojedinělý výkon, mezník cyklistiky, byla to jen změna pravidel.

Za těch 42 let se svět cyklistiky změnil z doby železné na dobu karbonovou. Eddy neměl: karbonový rám, karbonové diskové zadní kolo, karbonové diskové přední kolo, karbonové podrážky treter. Neměl triatlonová řídítka, neměl aerodynamickou přilbu, neměl nášlapné pedály. Neměl v tréninku wattmetr, měření laktátu..

(autor:roadcycling.cz)

Kompletní podrobný článek si můžete otevřít na stránkách portálu ROADCYCLING

 

datum: 22.09.14 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign